RSS
18 Грудень
     
 
Новини АУБ
Голова НБУ та Президент АУБ обговорили проблемні питання банківської діяльності

22.04.2004

22 квітня 2004 р. за ініціативою Асоціації українських банків відбулася зустріч Президента АУБ Олександра Сугоняка з Головою Національного банку України Сергієм Тігіпком та заступником Голови НБУ Олександром Шлапаком. У зустрічі також взяла участь начальник Управління АУБ по зв”язках з банками Ірина Самойлова.

 

Під час зустрічі сторони обговорили питання:

  • підготовки до засідання Ради НБУ з питання капіталізації банківської системи;
  • максимального розміру ставок за субординованим боргом;
  • підготовки змін до Закону України "Про банки і банківську діяльність" в частині розкриття інформації про структуру власності та реального власника (контролера) банку тощо.

За результатами обговорення максимального розміру ставок за субординованим боргом сторони погодили компромісне рішення про встановлення ставок в наступному розмірі:

  • за коштами, залученими в іноземній валюті – 10% річних;
  • за коштами в національній валюті – 12% річних.

Під час обговорення змін до Закону України "Про банки і банківську діяльність" НБУ було названо причини, з яких ініціюється підготовка законопроекту. Це, перш за все – підвищення прозорості банківської діяльності та операцій з інсайдерами.

Розуміючи позицію НБУ, АУБ було висловлено застереження щодо можливого негативного впливу на конкурентноздатність банківського сектору на ринку інвестицій від запровадження в умовах тіньової економіки, недовіри до влади радикальних вимог з розкриття структури власності тільки для банків.

На думку фахівців АУБ, вимоги щодо прозорості структури власності мають бути єдиними для всіх суб’єктів господарювання, або, принаймні, для всіх суб’єктів фінансового ринку.

Сторони домовились, що роботу над проектом змін до Закону "Про банки і банківську діяльність" буде продовжено, а піля доопрацьовання його буде надано Асоціації українських банків.

Прес-служба
Асоціації українських банків

Пошук
НОВИНИ