RSS
21 Жовтень
     
 
Новини АУБ
Банкіри та парламентарі посилюють співпрацю щодо адаптації національного законодавства до норм Євросоюзу і СОТ

22.03.2004

Угоду про співробітництво та координацію дій між Асоціацією українських банків та Комітетом Верховної Ради з питань Євроінтеграції підписали 22 березня Президент АУБ Олександр Сугоняко та Голова Комітету Борис Тарасюк.

Поглиблення партнерських стосунків між Асоціацією та Комітетом передбачає взаємодію із вдосконалення національного законодавства в галузі фінансово-банківської діяльності та адаптації його до норм Європейського Союзу та системи СОТ. Окрім цього, співпраця має на меті сприяння розвиткові міжнародних зв’язків вітчизняних банків та ділових взаємовідносин між комерційними банками України і банківськими установами країн-членів ЄС, сприяння інтеграції банківської системи України до Європейських банківських структур.

За словами Олександра Сугоняка: “Наші зусилля будуть спрямовані не тільки на розвиток банківської системи, але й на входження України в Європейський фінансовий простір, покращення умов функціонування всієї економічної системи України та поліпшення життя українського народу”.

“Цією угодою, – підкреслив Борис Тарасюк, – ми підіймаємо на новий рівень нашу взаємодію з Асоціацією українських банків. В угоді виписано як предмет нашої співпраці, так і конкретні її напрямки і механізми. Я переконаний, що це не є один з багатьох документів про наміри, які підписуються десятками і сотнями. Це є документ, який покладе правові і організаційні рамки під співпрацю 2-х важливих інституцій в нашій державі. Така взаємодія сприятиме приведенню українського законодавства у сфері банківської діяльності до законодавства Євросоюзу”.

Для практичної реалізації положень Угоди АУБ та Комітет з питань Євроінтеграції спільно розроблятимуть законопроекти та сприятимуть їх прийняттю у Верховній Раді, проводитимуть взаємні консультації, семінари, конференції та інші заходи, у тому числі із залученням представників банків – членів Асоціації.

Як відзначив Президент АУБ: “Україною обраний стратегічний напрямок вступу до Євросоюзу. Реалізація цієї стратегії має йти по всім напрямкам суспільного та економічного життя. Банківська система не може стояти осторонь цього процесу. Ми раді розпочати співпрацю з Комітетом та сприяти йому у здійсненні повноважень з адаптації українського законодавства до норм Євросоюзу та вимог Світової організації торгівлі. На це спрямована наша Угода, яка має забезпечити реальну взаємодію законодавчої гілки влади та суб’єктів права – комерційних банків на користь економіки держави та національної банківської системи. Більше того, – вважає Олександр Сугоняко, – це є елементом становлення справжнього громадянського суспільства, бо в процесі підготовки та вдосконалення законодавчих актів беруть участь і законотворці, і громадська організація, якою є АУБ, і українські банки”.

Прес-служба
Асоціації українських банків

Пошук
НОВИНИ