RSS
17 Жовтень
     
 
Новини АУБ
Олександр Сугоняко: Кредитне бюро – важливий крок до розвитку кредитного ринку

17.03.2004

Асоціація українських банків закликає народних депутатів підтримати поданий Національним банком  до Верховної Ради проект Закону України “Про організацію та формування обігу кредитних історій”, розгляд якого заплановано у парламенті на 18 березня. АУБ брала активну участь у розробці цього законопроекту і вважає, що його прийняття розширить доступ підприємницьких структур і фізичних осіб до кредитів.

Сьогодні на заваді  масового кредитування стоїть відсутність прозорості інформації про позичальників щодо виконання ними грошових зобов’язань перед кредиторами.

Більшість країн світу вирішує зазначену проблему шляхом організації обміну поміж кредиторами інформацією про платоспроможність позичальників через кредитне бюро.

В АУБ вважають, що відсутність в Україні структури, яка б акумулювала у себе інформацію про потенційних кредиторів, стримує розвиток внутрішнього кредитного ринку, збільшує кількість безнадійних боргів, підвищує ризиковість кредитування в цілому та має наслідком ускладнення процедури отримання та оформлення кредитів, збільшення їх вартості.

Проект Закону визначає цілі збору інформації, доступ до неї, захист прав суб’єкта кредитної історії при зборі та розкритті інформації, права і доступ клієнтів до бази даних, відповідальність за перекручення та розголошення інформації.

Як відзначив Президент АУБ Олександр Сугоняко: “Основний принцип, закладений у Законі, - добровільність формування та розкриття кредитної історії через надання суб’єктам кредитної історії письмової згоди на передачу даних щодо кредитного правочину до бюро кредитних історій. Це відповідає Закону України "Про банки і банківську діяльність" щодо захисту банківської таємниці та Конституції України”.

Причина ініціювання законопроекту банкірами полягає в тому, що захист суб’єкта кредитної історії від несанкціонованого ознайомлення з інформацією щодо нього здійснюється через обмеження доступу до кредитної історії. Доступ до інформації з кредитної історії мають тільки учасники бюро кредитних історій виключно у випадку, якщо інформація необхідна у зв’язку із заключенням чи виконанням кредитного правочину при умові наявності письмової згоди на це самого суб’єкта кредитної історії.

Суб’єкт кредитної історії, відповідно до законопроекту, має можливість контролювати зміст своєї кредитної історії, хто і коли звертався до неї, а також вимагати внесення змін в установленому Законом порядку.

“Прийняття Закону надасть новий поштовх для розширення доступу громадян України, підприємницьких структур до кредитних ресурсів для розвитку масового кредитування і позитивно вплине на розвиток економіки. Кредитне бюро – важливий крок до розвитку кредитного ринку”, – наголосив Президент АУБ.

Прес-служба
Асоціації українських банків

Пошук
НОВИНИ