RSS
19 Грудень
     
 
Новини АУБ
Президент АУБ: Україні потрібна цілісна система інкасації

17.03.2004

Президент Асоціації українських банків закликав народних депутатів України підтримати законопроект №3223 “Про внесення змін до Закону України "Про банки і банківську діяльність" щодо охорони банків, який виноситься на розгляд Верховної Ради 18 березня.

“Україні потрібна цілісна система інкасації”, - заявив Олександр Сугоняко.

Занепокоєння банків викликано тим, що й досі під час перевезення та інкасації коштів вони не забезпечені правом мати власні відомчі підрозділи озброєної охорони, а змушені користуватися послугами виключно Державної служби охорони при МВС України. При цьому ДСО залучається до участі у процесі тільки частково, тоді як на банківську систему покладається повна відповідальність за збереження цінностей і майна клієнтів.

“Законодавством, – наголошує Президент АУБ, – на банківську систему покладається відповідальність за емісію грошей, організацію готівкового обігу, інкасацію, збереження коштів та майна клієнтів.

Без права банків мати відомчу озброєну охорону виконати на належному рівні поставлені перед ними завдання неможливо.

Відповідальність тут - ключове поняття. Держава, поклавши на нас відповідальність за організацію обігу грошей та їх збереження, мусить створити оптимальні, зручні для надання цих послуг правові умови, в т.ч. і для послуг з охорони та забезпечення збереження грошей під час їх перевезення та інкасації”.

В АУБ переконані: протидія з боку деяких представників силових структур щодо прийняття згаданого законопроекту невиправдані. “Його прийняття ще не означатиме, що банки автоматично відмовляться від послуг Державної служби охорони. До того ж, вимоги МВС щодо користування і порядку застосування вогнепальної зброї залишаться однаковими для всіх учасників системи інкасації, - зазначив Президент АУБ. -  Банківська система потребує лише умов, адекватних тій відповідальності, яка на неї покладається, і без яких неможливе виконанання на належному рівні поставлених перед банками  завдань. Прийняття цього законопроекту – це крок і до конкуренції на ринку охоронних послуг”.

Прес-служба
Асоціації українських банків

Пошук
НОВИНИ