RSS
19 Грудень
     
 
Новини АУБ
НБУ та АУБ поглиблюють співпрацю

12.03.2004

11 березня в Асоціації українських банків відбулася робоча зустріч Президента АУБ Олександра Сугоняка та керівників структурних підрозділів АУБ з директором Генерального економічного департаменту НБУ Ігорем Шумило та керівниками структурних підрозділів цього департаменту: Олександром Петриком (Департамент економічного аналізу та прогнозування), Вірою Галь (Департамент статистики та звітності) та Тетяною Гальчинською (Департамент платіжного балансу) та директором Центру перспективних досліджень НБУ Олександром Кірєєвим.

Мета зустрічі – поглиблення співпраці між НБУ та АУБ, координація дій та проведення спільних заходів щодо організації роботи зі стратегічного планування та прогнозування розвитку банківської системи, удосконалення системи статистичної звітності та інформації.

Відповідно, головними питаннями, що розглядались, були покращення якості аналітичної роботи та прогнозування. За словами Ігоря Шумила, Центр перспективних досліджень НБУ та Асоціація українських банків мають стати ядром розробки спільних заходів, професійного пророблення тем та напрямків. “АУБ – організація, через яку ми хотіли б отримувати спільну думку банкірів, разом аналізувати, досліджувати, працювати над поліпшенням нормативної бази та інструментів”.

Під час обговорення представники АУБ торкнулися питання доопрацювання Комплексної програми розвитку банківської системи та визначення пріорітетів діяльності на 2004 рік. Обговорено питання капіталізації банків, запровадження спеціалізації банків (зокрема ощадних банків), приведення вітчизняної банківської законодавчо-нормативної бази до норм і стандартів Євросоюзу, запровадження системи масових електронних платежів тощо.

Підбиваючи підсумки зустрічі, Ігор Шумило наголосив на її конструктивності та корисності, ще раз відзначивши, що НБУ та АУБ мають спільно працювати над вирішенням існуючих проблем у банківській діяльності та її нормативного регулювання. Цього вимагають інтереси як держави, так і комерційних банків.

Як прокоментував результати зустрічі Президент АУБ Олександр Сугоняко, під час обговорення відпрацьовано подальші напрямки поглиблення співпраці між НБУ та АУБ, визначено пріоритети. Коли узгоджені принципи і цілі, співпраця стає осмисленою і результативною.

Прес-служба
Асоціації українських банків

Пошук
НОВИНИ