RSS
17 Грудень
     
 
Новини АУБ
Банки готові управляти довірчими фондами

11.03.2004

Питанню банківського управління довірчими фондами, зокрема фондами спільного інвестування, була присвячена робоча нарада, яка відбулась 10 березня під головуванням Президента Асоціації українських банків Олександра Сугоняка.

У нараді взяли участь: заступник директора юридичного департаменту НБУ Віктор Новиков, член ДКЦПФР Сергій Бірюк, представники АУБ та УАІБ, фахівці комерційних банків (АКБ "ІНГ БАНК УКРАЇНА", АКІБ "УКРСІББАНК", АБ "УКРГАЗБАHК") та фінансово-інвестиційних компаній (ФК “Сократ”, ІК “Кінто”).

Однією з головних тем наради було обговорення законопроекту НБУ № 4197 про внесення змін до Закону України “Про інститути спільного інвестування (пайові та корпоративні інвестиційні фонди)” в частині надання банкам права здійснювати управління фондами без створення окремої компанії з управління активами.

Завдяки зусиллям АУБ вперше у спільній робочій нараді були об’єднані головні учасники ринку послуг з довірчого управління інвестиційними фондами: державні регулятори – НБУ та ДКЦПФР, організації професійних учасників ринку – АУБ та УАІБ, провідні суб’єкти ринку – банки та фінансові компанії.

Під час наради АУБ зайняла системну позицію, виходячи з інтересів національної економіки, банківської системи та вкладників (в першу чергу фізичних осіб).

У ході дискусії висловлювались різні, іноді полярні погляди щодо доцільності банківського управління фондами спільного інвестування. Незважаючи на протилежність поглядів, учасники наради дійшли згоди, що проведене обговорення надзвичайно корисне для всіх зацікавлених сторін та висловились за подальше продовження діалогу.

Учасники робочої наради, і в першу чергу представники НБУ та ДКЦПФР, висловились за подальше нормативне розмежування діяльності фондів спільного інвестування та фондів банківського управління (ФБУ). При цьому регулювання діяльності ФБУ, на думку учасників наради, має належети виключно до компетенції Національного банку.

Підтримуючи в цілому законопроект НБУ № 4197, АУБ вважає за необхідне зазначити наступне: АУБ і надалі всіляко підтримуватиме на законодавчому рівні діяльність банків щодо управління фондами спільного інвестування через оремо створені банками компанії з управління активами.
 
Порядок надання банкам права щодо управління фондами спільного інвестування без створення окремої компанії (в тому числі ліцензійні та нормативні вимоги до таких банків) може бути доопрацьований під час розгляду законопроекту № 4197 в Комітетах ВР України за участі всіх зацікавлених професійних учасників ринку та державних регулятивних органів.
 
Питання щодо діяльності фондів банківського управління (ФБУ) на погляд АУБ можуть бути врегульовані виключно нормативними актами Національного банку, у розробці яких АУБ візьме активну участь.

На переконання Президента АУБ, питання розвитку ринку довірчих операцій надзвичайно важливе для національної економіки та банківської системи. Головне при цьому – забезпечити пріоритет національних та системних інтересів над інтересами окремих учасників ринку.

Прес-служба
Асоціації українських банків

Пошук
НОВИНИ