RSS
16 Грудень
     
 
Новини АУБ
АУБ вдячна депутатам за відхилення законопроекту, який передбачав створення “фінансових анклавів” в Україні

05.03.2004

4 березня, в результаті звернень Асоціації українських банків, депутати  Верховної Ради відхилили проект Закону України “Про внесення змін до Закону України "Про банки і банківську діяльність" (реєстраційний № 3561 від 28.05.03), який передбачав відкриття філій іноземних банків.

За словами Президента АУБ Олександра Сугоняка: “Відхилення законопроекту є важливим досягненням, оскільки він загрожував послабленням фінансового суверенітету держави ”.

На думку експертів АУБ, прийняття законопроекту могло б призвести до приходу в Україну філій іноземних банків з країн з невисоким суверенним рейтингом та недостатнім рівнем банківського нагляду. “Це, по суті, поява “фінансових анклавів”,  операції  яких  будуть контролюватися іноземними фінансовими установами та регулюватися законодавчими нормами іноземних держав”, – наголошувалося у зверненні Президента АУБ до народних депутатів.

На сьогодні в Україні ще не виникли об’єктивні передумови відкриття філій іноземних банків. Цього не потребує національна економіка, цього не потребує суспільство. До того ж недостатня відпрацьованість багатьох положень законопроекту могла призвести до збільшення ризиків на фінансовому ринку України та незахищеності клієнтів (в т.ч. фізичних осіб), які обслуговувалися б у філіях іноземних банків.

Асоціація українських банків вітає рішення українських парламентарів, спрямоване на захист національно-економічних інтересів.

Прес-служба
Асоціації українських банків
Тел. 559-31-76

Пошук
НОВИНИ