RSS
15 Грудень
     
 
Новини АУБ
Олександр Сугоняко: Виключення України з “чорного” списку FATF слід було очікувати

26.02.2004

Міжнародна група по боротьбі з відмиванням "брудних" грошей (FАТF) на своєму пленарному засіданні 25 лютого одноголосно підтримала рішення про виключення України з "чорного" списку країн, які не протидіють легалізації тіньових капіталів, – про це заявив Президент FАТF Клаес Норгрен.

На ранковому засіданні представники 31-ї країни - членів цієї міжнародної організації - розглянули спеціальну доповідь комісії експертів, які нещодавно побували в Україні та провели аналіз інплементації нового законодавства з протидії відмиванню “брудних” коштів.

Експерти, які працювали у Києві, 20 січня зустрічалися в Асоціації українських банків з Президентом АУБ, керівниками вітчизняних банків та фахівцями Асоціації. В ході зустрічі Президент АУБ та банкіри поінформували членів місії FАТF про результати роботи щодо створення та функціонування національної системи протидії відмиванню “брудних" коштів, поділилися проблемами, з якими банкам доводиться зустрічатися під час фінансового моніторингу та відслідковування сумнівних операцій. Вони дали вичерпні відповіді на поставлені запитання, продемонстрували високий рівень професіоналізму суб”єктів первинного моніторингу.

На закінчення свого візиту до України члени місії FАТF дали позитивну оцінку діям української сторони з прийняття міжнародних норм контролю за фінансовими потоками в національній банківській і страховій системах, що мало вирішальне значення в прийнятті рішення про виключення України з “чорного” списку.

Як зазначив Президент АУБ: "Цієї події ми очікували, оскільки вимоги FATF було виконано, а національну систему протидії відмиванню "брудних" коштів створено. Виключення України з "чорного списку" FATF стало логічним результатом великої роботи, яку було проведено НБУ, АУБ та банківською системою в цілому. Банки за власний кошт створили систему, навчили людей. Все відбулося під чітким керівництвом Національного банку. Відповідного рівня робота здійснена і Дерфінмоніторингом, з яким АУБ  співпрацює”.

За словами Олександра Сугоняка: "Ініціацію, випробування на професійну  зрілість банківської системи було здано. Національна система протидії відмиванню "брудних" коштів повноцінно функціонує, працює на рівні кожного окремого банку, банківської системи та держави в цілому. Це головне. Боротьба з відмиванням "брудних" грошей стала нерозривним елементом нашої банківської діяльності.

Проте, – наголосив Президент АУБ, –  варто пам’ятати – попереду ще чимало проблем: головна серед них – це недопустити адміністративного впливу на “Держфінмоніторинг" з боку ДПА та інших силових структур.

Прес-служба
Асоціації українських банків

Пошук
НОВИНИ