RSS
26 Вересень
     
 
Новини АУБ
Президент АУБ виступив проти впровадження з 1 березня операцій у пунктах обміну іноземної валюти із застосуванням РРО

19.02.2004

“Невиправдано обмежені строки введення обліку операцій у пунктах обміну іноземної валюти із застосуванням РРО можуть призвести до дестабілізації ситуації на ринку готівкових іноземних валют”, – вважає Президент АУБ Олександр Сугоняко.

Така небезпека випливає з постанови Кабінету  міністрів України від 10.12.03 №1905 про переведення з 1 березня 2004 року суб’єктів підприємницької діяльності на облік операцій в пунктах обміну іноземної валюти із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій (РРО) з фіскальними функціями.

У зв’язку з такими нереальними вимогами Президент АУБ звернувся до Прем’єр-міністра України Віктора Януковича з пропозицією відстрочити термін введення обліку операцій у пунктах обміну іноземної валюти із застосуванням РРО.

У зверненні відзначено: “Гострота ситуації полягає у тому, що на даний час немає РРО, які  відповідають вимогам щодо реалізації фіскальних функцій, і які включені до Державного реєстру РРО. Сама процедура сертифікації РРО та включення їх до Державного реєстру потребує значного часу. При цьому потрібен час для адаптації програмного забезпечення, що використовується у пунктах обміну іноземної валюти, до нових РРО, а до 1 березня 2004 р. – встановленого терміну переведення суб’єктів підприємницької діяльності на облік операцій у пунктах обміну іноземної валюти із застосуванням РРО фактично не залишилось часу. Таким чином реально впровадити операції у пунктах обміну іноземної валюти із застосуванням  РРО у зазначений термін неможливо”, – сказано у зверненні до Прем”єр-міністра.

Коментуючи ситуацію, Олександр Сугоняко наголосив: “У разі, якщо термін  переведення суб’єктів підприємницької діяльності на облік операцій у пунктах обміну іноземної валюти із застосуванням РРО не буде відстрочено, пункти обміну, яких в Україні більше 4 тисяч, будуть вимушені припинити свою діяльність на невизначений термін”. 

З цієї причини Президент АУБ вважає, що єдиний вихід з існуючої ситуації – перенести термін введення обліку операцій у пунктах обміну іноземної валюти із застосуванням РРО на вересень поточного року. На його переконання, це дасть можливість включити їх до Державного реєстру РРО, що застосовуються при здійсненні операцій з купівлі-продажу іноземної валюти, а також здійснити адаптацію програмного забезпечення, що використовується у пунктах обміну іноземної валюти, до нових РРО.

Прес-служба
Асоціації українських банків

Пошук
НОВИНИ