RSS
24 Жовтень
     
 
Новини АУБ
Парламент має законодавчо затвердити право банків створювати відомчу збройну охорону, – вважає Президент АУБ

18.02.2004

В результаті зусиль НБУ та АУБ парламентським Комітетом з питань фінансів і банківської діяльності прийнято рішення про винесення на розгляд Верховною Радою у першому читанні законопроекту № 3223 “Про внесення змін до Закону України "Про банки і банківську діяльність" (щодо охорони їх майна та майна їх клієнтів).

Суть законопроекту полягає в тому, що до ст.47-1 внесено зміни, за якими банкам надається право володіння вогнепальною зброєю для забезпечення охорони банківських установ, збереження коштів та цінностей, що належать банку та його клієнтам, під час їх зберігання, перевезення та інкасації.

Ця норма зумовлена тим, що законодавством на банківську систему покладається відповідальність за збереження коштів та майна клієнтів. Більше того, відповідно до законодавства, лише банки несуть відповідальність за перевезення валютних цінностей та інкасацію коштів. Без права банків мати відомчу озброєну охорону виконати поставлені завдання на належному рівні неможливо.

Законопроект № 3223 розроблено робочою групою АУБ разом з представниками НБУ ще на початку 2003 року. Проте через спротив певних лоббістських груп його тривалий час не вдавалося винести на розгляд у парламенті.

За словами Президента АУБ Олександра Сугоняка: “Україна чи не єдина країна, де ще й досі зберігається радянська форма існування, а точніше – гальмування ринку охоронних послуг. МВС так і не спромоглося розробити законопроект, який відповідав би нормам і стандартам Євросоюзу. Натомість ще й досі простежуються спроби  закріпити радянську форму домінування Державної служби охорони при МВС України на ринку охоронних послуг”.

Як наслідок, ДСО, користуючись з відсутності в Україні повноцінної конкуренції та своїм домінуючим положенням, постійно підіймає ціни на свої послуги, тоді як банкам не лишається права вибору.

За словами Олександра Сугоняка, прийняття згаданого законопроекту матиме, безумовно, позитивні результати для суспільства, оскільки:

  • зменшаться витрати банків на здійснення охоронних послуг, що, у свою чергу, призведе до зниження вартості кредитів для клієнтів;
  • забезпечить формування конкуренції на ринку озброєної охорони в Україні;
  • створить умови для становлення пільгової системи інкасації коштів в державі;
  • реалізація запропонованих змін не потребує бюджетних коштів.

Президент АУБ переконаний, що доки в Україні ринок охоронних послуг не буде врегульовано на законодавчому рівні у відповідності з нормами і стандартами Євросоюзу, ні про яку повноцінну конкуренцію, ринкову економіку та просування в Європу не може бути й мови. Проте, відзначив він, реакція членів парламентських комітетів з питань фінансів і банківської діяльності та з питань європейської інтеграції, результати їх голосування дають підстави сподіватися, що ситуацію таки буде змінено на краще.

Прес-служба
Асоціації українських банків

Пошук
НОВИНИ