RSS
20 Жовтень
     
 
Новини АУБ
Указ Л.Кучми поставив під загрозу безпеку перевезення та збереження коштів банками

12.02.2004

Безпека перевезення та збереження банками коштів в процесі їх інкасації може опинитися під загрозою, – вважає Президент АУБ Олександр Сугоняко.

Це випливає з Указу Президента України “Про заходи щодо впорядкування проїзду автомобілів, оснащених спеціальними пристроями” від 6 лютого 2004 року N 165/2004.

Відповідно до Указу, монопольне право на встановлення і використання спеціальних сигнальних звукових і світлових  пристроїв закріплюється виключно за транспортними засобами дорожньо-патрульної служби ДАІ МВС України, Управління державної охорони України, автомобілями  міліції, військової інспекції, швидкої медичної допомоги, пожежної  охорони тощо.

При цьому, з невідомих причин, до цього списку не включено оперативний автотранспорт банківських установ з перевезення та інкасації коштів.

Як відомо, до цього часу, відповідно до п. 1.10 Інструкції НБУ “З організації перевезення валютних цінностей та інкасації коштів в установах банків України” (зареєстрована в Мінюсті 13.01.04р. за № 33/8632), оперативні автомобілі підрозділів банків з перевезення валютних цінностей та інкасації коштів дозволялося обладнувати спеціальними звуковими та світловими сигналами синього кольору  (відповідно до вимог ДСТУ 3849-99), що забезпечувало безперешкодний та безпечний проїзд під час перевезення валютних цінностей та інкасації грошей.

Констатуючи позицію банків, Олександр Сугоняко наголосив, що держава зобов”язана дбати та забезпечувати банкам зручність і надійність збереження як своїх коштів, так і коштів громадян, підприємств та установ.  А отже банківські транспортні засоби в процесі перевезення та інкасації грошей обов”язково мають забезпечуватися спеціальними сигнальними звуковими і світловими пристроями. Інакше безпека перевезення та надійність збереження таких коштів опиняються під питанням, що викликає серйозне занепокоєння з боку як комерційних банків, так і НБУ.

Прес-служба
Асоціації українських банків

Пошук
НОВИНИ