RSS
18 Жовтень
     
 
Новини АУБ
АУБ вдячна депутатам за відхилення законопроекту, який ігнорував євростандарти щодо конкуренції

06.02.2004

5 лютого, в результаті систематичної роботи Асоціації українських банків та Української федерації працівників недержавних служб безпеки, депутати  Верховної Ради України у другому читанні відхилили законопроект “Про охоронну діяльність“ (реєстраційний №-1241), який принципово ігнорував вимоги і стандарти Євросоюзу щодо повноцінної конкуренції.

В процесі розгляду законопроекту Президенти АУБ О.Сугоняко та УФПНСБ Г.Оніщенко неодноразово зверталися до народних депутатів з відповідною аргументацією щодо необхідності його відкликання для доопрацювання.

За словами Президента АУБ Олександра Сугоняка: “Відхилення законопроекту є суттєвим досягненням, оскільки він суперечив базовим принципам конкуренції та рівності всіх форм власності, а також не враховував досвід країн Західної Європи та наших сусідів: Казахстану, Латвії, Литви, Молдови, Польщі, Росії. Про це, зокрема, засвідчили підсумки роботи Міжнародної науково-практичної конференції “Удосконалення українського ринку охоронних послуг з урахуванням міжнародного досвіду”, яку було проведено наприкінці минулого року. Отже, - вважає Президент АУБ, - підстав, щоби не розглядати законопроект в такому варіанті, більш ніж достатньо”.

В результаті проведеної АУБ роботи, до відхилення згаданого законопроекту доклали значних зусиль більшість депутатського корпусу, представники Головного юридичного управління Верховної Ради України, Національного банку України, Головного науково-експертного управління ВРУ, Антимонопольного комітету, Міністерства юстиції тощо, які надали ґрунтовні зауваження до законопроекту щодо невідповідності з багатьма конституційними принципами, зокрема: повноваженнями органів державної та виконавчої  влади, рівністю прав господарюючих суб’єктів, незалежно від форм власності, обмеженням  участі громадян у охоронній діяльності, позасудової конфіскації майна, віднесенням до спільної компетенції НБУ та МВС прийняття нормативно-правових актів,  джерела фінансування органів державної влади, антимонопольного регулювання, недобросовісної конкуренції тощо.

Як прокоментував цей факт Президент АУБ: “Україна чи не єдина країна, де ще й досі зберігається радянська форма монополії на ринку охорони. Проте реакція народних депутатів, результати їх голосування дають підстави сподіватися, що ситуацію таки буде змінено. Зокрема, прийнято такі законодавчі акти, що забезпечили б повноцінний розвиток конкурентоспроможного ринку охорони в Україні”.

Він також висловив впевненість, що в МВС достатньо інтелектуальних ресурсів, аби в короткий термін розробити необхідні законопроекти, які б відповідали інтересам українського суспільства, нормам Євросоюзу і були не гірші ніж у наших сусідів.

Прес-служба
Асоціації українських банків
Тел. 559-31-76

Пошук
НОВИНИ