RSS
16 Грудень
     
 
Новини АУБ
Олександр Сугоняко вважає, що Україна буде виключена з “чорного” списку

21.01.2004

20 січня 2004 року в Асоціації українських банків відбулася зустріч Президента АУБ Олександра Сугоняка з місією FATF в Україні на чолі з паном Чарльзом Оттом. У зустрічі з боку Асоціації також взяли участь віце-президент АУБ Антоніна Паламарчук, голови правлінь банків “Креді-Ліоне Україна” та “АЖІО” Жак Муньє та Станіслав Аржевітін.

З боку місії FATF, окрім пана Чарльза Отта (США), були присутні п.Пол Ллойд (Великобританія), п. Еміль Ван Дер Дос (Нідерланди), п. Юлія Тормагова (Росія), п. Ізабелль Шунвотер (Франція), п. Нільс-Гуннар Даніельсон (Швеція).

Окрім цього, у зустрічі брали участь Голова Держфінмоніторингу – перший заступник міністра фінансів України Сергій Гуржій та його заступник Станіслав Клюшке.

В ході зустрічі Президент АУБ та банкіри поінформували членів місії FАТF про результати роботи щодо створення та функціонування національної системи протидії відмиванню “брудних" коштів, поділилися проблемами, з якими банкам доводиться зустрічатися під час фінансового моніторингу та відслідковування сумнівних операцій.

Банкіри дали вичерпні відповіді на поставлені запитання, продемонстрували високий рівень професіоналізму суб”єктів первинного моніторингу.

Під час обговорення Президент АУБ наголосив на тій значній відповідальності, яку покладено в цій справі на банки. За словами Олександра Сугоняка: “Це майже 99% всіх трансакцій, які підлягають фінансовому моніторингу. Їх здійснюють саме банки. А решта – інші фінансові установи. Банки своїм коштом розробили систему, навчили людей. Все відбулося під чітким керівництвом Національного банку. Відповідна робота проведена і Держфінмоніторингом, з яким Асоціація уклала угоду і плідно співпрацює .

Національна система протидії відмиванню “брудних" коштів створена, вона повноцінно функціонує, працює на рівні кожного окремого банку, банківської системи та держави в цілому. Більше того, робота по боротьбі з відмиванням “брудних” грошей стала нерозривним елементом нашої банківської діяльності”, – відзначив Президент АУБ.

Разом з тим він висловився за нагальну потребу остаточно визначити Держфінмоніторинг як самостійний орган, на який покладаються повноваження з протидії легалізації коштів, одержаних злочинним шляхом. Він також наголосив на неприпустимості втягнення у ці питання тих правоохоронних органів, які в силу Закону України “Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом” та законодавства, що регулює їх діяльність, не мають права займатися боротьбою з відмиванням “брудних грошей”.

Заслухавши українську сторону, експерти FATF повідомили, що відповідно до процедури вони подадуть звіт Європейській контрольній групі з подальшим винесенням його на пленарне засідання FАТF, яке має повноваження вирішувати питання про виключення країни з "чорного списку".

По закінченні зустрічі Президент АУБ відзначив, що Україна цілком може сподіватися на виключення з “чорного” списку, оскільки вимоги FATF виконано, національну систему протидії відмиванню “брудних" коштів створено.

Прес-служба
Асоціації українських банків

Пошук
НОВИНИ