RSS
16 Грудень
     
 
Новини АУБ
Напередодні візиту місії FATF АУБ ініціювала зустріч банкірів з послом США в Україні

17.01.2004

15 січня, напередодні візиту в Україну місії FATF, з ініціативи Президента АУБ Олександра Сугоняка відбулася робоча зустріч з Послом США в Україні Джоном Гербстом. З боку АУБ у зустрічі, окрім Президента АУБ, взяли участь голови правлінь банків “Аваль” та “Укрсоцбанк” Олександр Деркач та Борис Тімонькин.

Мета зустрічі – ознайомлення американського посла з розвитком української банківської системи та роботою, здійсненою в напрямку створення національної системи фінансового моніторингу та боротьби з відмиванням “брудних” коштів.

Банкіри розповіли пану Послу про свої банки, зростання обсягів їх діяльності, міжнародні зв’язки та про механізми фінансового моніторингу, що діють в їхніх банках. Вони акцентували, що робота банків як суб’єктів фінмоніторингу відповідає міжнародним підходам, вимогам FATF та діючому законодавству України. “На думку Асоціації, - підкреслив під час бесіди Олександр Сугоняко, – створення підрозділів первинного фінансового моніторингу в банках, визначення їх функцій у відповідності з законом, реалізація його положень банками, як головними елементами державної системи фінансового моніторингу, забезпечило практичне функціонування цієї системи. Вона створена, працює на хорошому рівні”.

Учасники зустрічі підкреслили, що українські банки готові до зустрічі з місією FATF, адже робота по боротьбі з відмиванням “брудних” грошей стала нерозривним елементом банківської діяльності. В цьому процесі, вважають вони, є дуже важливим налагоджені на умовах прозорості партнерські відносини з Держфінмоніторингом .

Разом з тим банкіри наголосили на необхідності більш прискіпливого ставлення до теми збереження банківської таємниці. Президент АУБ висловив занепокоєння стосовно спроб адміністративного втручання в роботу Держфінмоніторингу та підпорядкування його силовим структурам. Зокрема, він наголосив на фактах протиправного втягнення Державної податкової адміністрації у питання протидії легалізації коштів, одержаних злочинним шляхом, тобто у діяльність, яка не передбачена законодавством, що регулює діяльність податкової служби.

Під час зустрічі було наголошено, що Асоціація і в подальшому має намір уважно слідкувати за всіма процесами, що відбуваються в Україні в питаннях боротьби з відмиванням коштів і буде послідовно і публічно відстоювати інтереси банків та їх клієнтів щодо захисту банківської таємниці.

Торкалися учасники зустрічі й інших тем суспільно-економічного життя країни.

В цілому, за оцінками обох сторін, зустріч пройшла в дружній і теплій атмосфері, по-діловому та конструктивно.

Прес-служба
Асоціації українських банків

Пошук
НОВИНИ