RSS
20 Жовтень
     
 
Новини АУБ
АУБ готується до зустрічі з місією FATF

16.01.2004


19-23 січня в Україні працюватиме оціночна місія групи з розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням “брудних” грошей. Оціночна команда експертів FATF включатиме осіб зі Швеції, Нідерландів, Росії, Сполучених Штатів, Великобританії та Франції. Делегація має намір оцінити здійснення управління боротьбою з відмиванням „брудних" грошей в Україні, а саме в Києві і за його межами. Крім того, місія ознайомиться з останніми статистичними даними та новими досягненнями українських банків в сфері боротьби з відмиванням “брудних” грошей.

20 січня 2004 року в Асоціації українських банків відбудеться зустріч Президента АУБ і фахівців Асоціації з місією FATF в Україні. На зустріч з боку АУБ також запрошені голови правлінь Укрсоцбанку, банку “АЖІО” та “Креді-Ліоне Україна”.

Відповідно до процедури, оціночна команда підготує та подасть звіт Європейській контрольній групі з подальшим винесенням його на пленарне засідання FАТF, що має повноваження вирішувати питання про виключення країни з "чорного списку".

В рамках підготовки до візиту місії FATF 15 січня Президент АУБ Олександр Сугоняко взяв участь у попередній спеціальній нараді під головуванням першого віце-прем’єр-міністра України Миколи Азарова. В нараді також брали участь Голова НБУ Сергій Тігіпко, перший заступник Міністра фінансів України – голова Держфінмоніторингу Сергій Гуржій, Голова Держкомісії з регулювіання ринків фінансових послуг Віктор Суслов, Генеральний прокурор України Геннадій Васильєв, Голова Державної податкової адміністрації України Юрій Кравченко, керівники інших органів, які безпосередньо відповідають за організацію роботи по протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом.

Під час наради розглянуто стан виконання програми створення Національної системи фінмоніторингу, заслухано звіти керівників відповідних органів.

Президент АУБ у своєму виступі наголосив на тій колосальній відповідальності, яку покладено в цій справі на банки. За словами Олександра Сугоняка: “Це майже 99% всіх трансакцій, які підлягають фінансовому моніторингу. Їх здійснюють саме банки. А решта – інші фінансові установи. Банки своїм коштом розробили систему, навчили людей. Все відбулося під чітким керівництвом Національного банку. Відповідна робота проведена і Дерфінмоніторинком, з яким Асоціація уклала угоду.

Національна система протидії відмиванню “брудних" коштів створена, вона повноцінно функціонує, працює на рівні кожного окремого банку, банківської системи та держави в цілому. Це головне. Цей іспит ми здали. Ми готові до зустрічі з місією FATF, адже робота по боротьбі з відмиванням “брудних” грошей стала нерозривним елементом нашої банківської діяльності”.

Прес-служба
Асоціації українських банків

Пошук
НОВИНИ