RSS
16 Грудень
     
 
Новини АУБ
Банки не згодні з підвищенням на 30-50 % вартості послуг ДСО

15.01.2004


Відповідно до звернень банкірів в Асоціації українстких банків відбулася розширена робоча нарада, в якій взяли участь представники великих, середніх та малих банків. Вів нараду Президент АУБ Олександр Сугоняко.

Основне питання, яке розглядалось, – нове підвищення вартості озброєної фізичної охорони для банківських установ та його наслідки для банківської системи України.

Як повідомили учасники наради, Управління Державної служби охорони при МВС України, використовуючи свої домінуючі позиції на ринку озброєної охорони, звернулося до комерційних банків з пропозицією про чергове підвищення вартості своїх послуг на 30-50%. “Якщо Ви надалі бажаєте мати на своєму об”єкті міліцейську озброєну охорону, просимо врахувати вищевикладене та привести ціну цих послуг до умов рентабельності, а саме – підвищити її вартість з 1 січня 2004 р. до 12 грн. 37 коп. – 14 грн. 50 коп. за годину”, – сказано у зверненні керівництва ДСО до комерційних банків.

Таким чином, використовуючи відсутність в Україні повноцінної конкуренції на ринку охорони, ДСО пропонує прийняти невиправдано підвищені ціни, тоді як банкам не лишається права вибору. А це, у свою чергу, може негативно позначитись на вартості банківських послуг, зокрема – кредитних ресурсів, що протирічить загальнодержавній політиці, направленій на зниження банківських відсотків за користування кредитами. 

Під час обговорення банкіри наголосили на відсутності достатніх юридичних чи економічних підстав та обгрунтування підвищення вартості послуг ДСО. При цьому, як відзначили банкіри, ДСО посилається на Указ Президента України, який не є правою підставою для підвищення охоронних послуг.

В ході наради банкіри висловилися за запрошення до співпраці альтернативних до ДСО охоронних служб та більш активного застосування технічних засобів охорони. Також наголошено на необхідності прискорення внесення змін до Закону “Про банки і банківську діяльність”, які б забезпечили банкам право мати власну збройну охорону. Прозвучали пропозиції і щодо залучення Антимонопольного комітету до більш активного виявлення існуючих фактів зловживань з боку ДСО на ринку збройної охорони та впливу на ці процеси в рамках чинного законодавства.

Як прокоментував Президент АУБ Олександр Сугоняко, постійні і невиправдані підвищення цін з боку ДСО є наслідком відсутності в Україні як відповідного законодавства про зброю та охорону, так і, відповідно, повноцінної конкуренції на ринку. Цим користується Державна служба охорони, некоректно використовуючи своє домінуюче положення як державна установа. Проте банкіри не погоджуються з таким станом речей та пропозиціями ДСО щодо нового підвищення вартості послуг. Банками спільно з АУБ вже намічено низку заходів для захисту економічних інтересів банківської системи.


Прес-служба
Асоціації українстких банків

Пошук
НОВИНИ