RSS
18 Грудень
     
 
Новини АУБ
FATF схвалює позицію українських банків

06.02.2003

Від Європейської наглядової групи FATF на ім”я Президента Асоціації українських банків Олександра Сугоняка надійшла відповідь на звернення щодо оголошення Україні санкцій. У листі, зокрема, сказано:  “Ми схвалюємо позицію українських банків, що відображена у Вашому зверненні, і з нетерпінням очікуємо спеціальних рекомендацій з боку АУБ до своїх членів з метою прискорення впровадження вдосконаленого законодавства щодо боротьби з відмітанням грошей”.

Пояснюючи причини оголошення санкцій, представники FATF  відзначають, що вони схвально сприйняли останні  поправки  до українського законодавства, “оскільки, – сказано в листі, – вони відображають намір політичних органів влади України вживати заходи для виконання міжнародних стандартів”.
За повідомленням представників FATF,  ці поправки зараз ретельно вивчаються у тісному діалозі з українськими органами влади, на підставі чого на наступному пленарному засіданні FATF буде розглянуто ситуацію в  Україні  та вирішено з подальшими процедурами щодо неї.

Як прокоментував цей лист Президент АУБ Олександр Сугоняко: Захід проявляє  відкритість і готовність співпраці з Україною щодо боротьби з відмиванням “брудних” грошей. Санкції можуть бути зняті, але для цього українська сторона має продемонструвати чесність. По-перше, внести зміни до законодавства щодо ідентифікації осіб, по-друге – щодо забезпечення політичної незалежності Департаменту фінансового моніторингу, по-третє – виведення його з під впливу контролюючих органів, зокрема податківців.

Прес-служба
Асоціації українських банків
Тел. 558-29-36, 559-31-76
E-mail: presa@aub.com.ua

Пошук
НОВИНИ