RSS
19 Грудень
     
 
Новини АУБ
АУБ наполягає на виведенні Фінмоніторингу зі складу Міністерства фінансів

05.02.2003

Президент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко звернувся до Президента України Леоніда Кучми та Голови Комітету Верховної Ради з питань фінансів і банківської діяльності Сергія Буряка з пропозицією надати незалежний статус Департаменту фінансового моніторингу, призначивши його керівниками фахівців, непідконтрольних правоохоронним та податковим органам. Зокрема, АУБ наполягає на виведенні Фінмоніторингу зі складу Міністерства фінансів та прийнятті доповнення до Закону “Про запобігання та протидію легалізації (“відмиванню”) доходів, одержаних злочинним шляхом”, яким би ці питання регулювалися.

Як повідомляють в АУБ, згаданим Законом не визначені ані порядок створення уповноваженого органу з питань фінансового моніторингу, ані порядок призначення, повноваження та відповідальність його керівництва. Оскільки зазначений орган створено відповідно до Указу Президента та Постанови Кабміну, а не Закону, то АУБ вважає, що це протирічить Конституції України, п.12 статті 92 якої передбачено, що порядок організації та діяльності органів виконавчої влади має визначатися виключно законами України.

“Зважаючи, що до уповноваженого органу фінансового моніторингу, – сказано у Зверненні, – буде стікатися інформація лише про можливий факт відмивання коштів, особлива увага в його діяльності, на наш погляд, повинна приділятися забезпеченню здійснення неупередженого аналізу та коректного використання отриманої інформації. Неналежне  використання конфіденційної інформації про операції клієнтів може завдати непоправного удару по їх діловій репутації та призвести до підриву діяльності легального бізнесу”.

Саме тому, вважає Президент АУБ, питання законодавчого визначення статусу уповноваженого органу, гарантій незалежності його діяльності, повноважень та відповідальності його керівників набувають особливої ваги. За його словами, на цих вимогах, як умові подальшого діалогу з українською стороною, наголошували і представники іноземних посольств під час проведених АУБ зустрічей з обговорення заходів, направлених на зняття санкцій FATF.

Тел. 558-29-36, 559-31-76
E-mail: presa@aub.com.ua

Пошук
НОВИНИ