RSS
16 Грудень
     
 
Новини АУБ
АУБ намагається відстояти права платників податків

05.02.2003

Асоціація українських банків звернулась до Голови Комітету Верховної Ради з питань фінансів і банківської діяльності п. Буряка С.В. та Голови Державної податкової адміністрації України п. Кравченка Ю.Ф. з обґрунтуванням необхідності подовження на 15 днів строків подання Декларацій з податку на прибуток за січень 2003 року. Як повідомляють фахівці АУБ,  подання такої декларації передбачено змінами до Закону України “Про податок на прибуток підприємств”, введеними в дію з 1 січня 2003 р. Відповідно до Закону ця декларація має бути подана не пізніше 20 лютого, проте сама вона на сьогодні перебуває ще у стадії розробки, а тому для платників податку виконання такої вимоги стає нереальним, – вважають в АУБ.

Також АУБ  просить скасувати роз’яснення ДПА України, яким встановлено термін подання річної Декларації про прибуток за 2002 рік протягом 40 календарних днів (тобто не пізніше 10 лютого). Як сказано у зверненні на ім”я Юрія Кравченка: “Вимоги ДПА України щодо подання Декларації з податку на прибуток за 2002 рік протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного податкового кварталу, є порушенням прав платників податків стосовно термінів подання цієї Декларації”. В АУБ переконані, що платники податку на прибуток відповідно до чинного законодавства  повинні подавати  Декларацію з податку на прибуток за 2002 рік у термін, встановлений для річного звіту, тобто протягом 60 календарних днів.

“Неможливо передати  ту напруженість працівників служб банківських установ,  які повинні у такі терміни скласти річний фінансовий звіт, повну декларацію з податку на прибуток за результатами звітного року та декларацію за січень 2003 року. Особливо це стосується банківських установ, які перейшли на консолідовану сплату податку  та мають у своєму складі більше 100 філій та відділень”, – сказано у зверненні АУБ. 

Асоціація українських банків вважає, що скорочення термінів подання податкової декларації за рік на 20 днів, передбачене роз’ясненням ДПАУ, збільшує навантаження на бухгалтерських працівників, знижує якість звітності, підвищує загрозу застосування санкцій до керівних працівників банків та протирічить чинному законодавству, а тому має бути змінено.

Прес-служба
Асоціації українських банків
Тел. 558-29-36, 559-31-76
E-mail: presa@aub.com.ua

Пошук
НОВИНИ