RSS
19 Грудень
     
 
Новини АУБ
Президенти АУБ та УФПНСБ закликають українських парламентарів забезпечити ринок охорони цивілізованим законодавством

24.12.2003

Президенти Асоціації українських банків та Української федерації працівників недержавних служб безпеки закликають депутатів Верховної Ради України зняти з розгляду законопроект № 1241 “Про охоронну діяльність”, оскільки він не відповідає статтям 13 і 42 Конституції України.

За словами Президента АУБ Олександра Сугоняка: “Законопроект суперечить базовим принципам конкуренції та рівності всіх форм власності, а також не враховує досвід країн Західної Європи та наших сусідів: Казахстану, Латвії, Литви, Молдови, Польщі, Росії. Це є більш ніж достатньою, на наш погляд, причиною, щоб не розглядати його парламентом”.

Підсумки роботи Міжнародної науково-практичної конференції “Удосконалення українського ринку охоронних послуг з урахуванням міжнародного досвіду”, яка проходила в Києві наприкінці листопаду, підтверджують сказане.

Керівники АУБ та УФПНСБ наголошують на необхідності забезпечення побудови в державі повноцінного конкурентного ринку охоронних послуг.

“В Україні, - сказано у Зверненні до народних депутатів, - дотепер законодавчо не урегульована діяльність приватних охоронних підприємств, статус їхніх працівників, право володіння і користування зброєю всіма суб'єктами ринку охоронних послуг. Відсутні ряд важливих для цієї сфери законів: “Про охоронну діяльність”, “Про зброю”. Не приймаються відповідні зміни до Закону України «Про банки і банківську діяльність» (реєстраційний № 3223), що передбачають надання банкам права на володіння та користування вогнепальною зброєю для здійснення функції охорони приміщень та забезпечення надійного збереження грошей та цінностей при їх зберіганні та транспортуванні”.

Під час Міжнародної Конференції представники законодавчих органів, банків, охоронних структур Казахстану, Латвії, Литви, Молдови, Польщі, Росії поділилися з українськими колегами практичними досягненнями у формуванні правової бази, що регламентує діяльність ринку охоронних послуг. Зі сказаного закордонними гістьми можна зробити висновок, що Україна значно відстає від цих країн, а це у свою чергу може призвести до провалу євроінтеграційних ініціатив, оскільки наше законодавство з цього питання не відповідає стандартам і нормам Євросоюзу.

Президент АУБ висловив впевненість в тому, що в МВС достатньо інтелектуальних ресурсів, аби в короткий термін розробити необхідні законопроекти, які б відповідали інтересам українського суспільства, нормам Євросоюзу і були не гірші ніж в наших сусідів.

Довідка:
Асоціація українських банків (www.aub.com.ua) створена в 1990 році як всеукраїнська недержавна, незалежна, добровільна, некомерційна організація. Її місія полягає у сприянні розвитку національної банківської системи. АУБ об’єднує діючі в Україні комерційні банки та представляє їх системні інтереси у відносинах з державними органами. Окрім комерційних банків до складу АУБ входить шість регіональних банківських союзів: Дніпропетровський, Харківський, Кримський, Київський та Одеський банківські союзи, Асоціація банків Львівщини, а також Міжнародний інститут фінансів, Українська міжбанківська валютна біржа, Українська фінансово-банківська школа, Аудиторська фірма “АПІК”.

Українська Федерація працівників недержавних служб безпеки (www.ufrnsb.kiev.ua) створена 5 травня 1995 року як всеукраїнська громадська організація, яка  об'єднує громадян України, що займаються охоронною, детективною, інформаційною та ін. діяльністю, пов'язаною із захистом бізнесу й особи. Метою створення Федерації стало об'єднання зусиль її членів для зміцнення і розширення цивілізованого ринку послуг у сфері охорони та захисту бізнесу. На сьогоднішній день до складу Федерації входить більш ніж 140 фірм і організацій, що знаходяться в 35 містах України, створено 16 регіональних відділень. Членами Федерації проводитися відповідна фахова підготовка осіб, що займаються питаннями безпеки на базі Інституту управління і Юридично-економічного коледжу.

Прес-служба
Асоціації українських банків

Пошук
НОВИНИ