RSS
19 Грудень
     
 
Новини АУБ
АУБ звернулась до Групи FATF, Європейської банківської федерації та банківських асоціацій Великобританії, США та Німеччини

24.01.2003

Асоціація українських банків звернулась до Групи FATF, а також Європейської банківської федерації та банківських асоціацій Великобританії, США та Німеччини з пропозицією про співпрацю у справі боротьби з відмиванням “брудних” коштів. Як прокоментував цей крок Президент АУБ Олександр Сугоняко, фахівці Асоціації готові на запити західних банків надавати певну інформацію про українські банки – члени АУБ. Це допоможе у виконанні умов банківського “закону” “Знай свого клієнта”. Також найближчим часом АУБ буде модернізовано власний Web-сайт і підготовано його англомовну версію, де зарубіжні банки зможуть знайти відомості про стан справ в українській банківській системі, в окремих банках – членах АУБ, і про заходи щодо боротьби з відмиванням “брудних” коштів. Маючи необхідну інформацію про своїх партнерів в Україні, зарубіжні банки заощаджуватимуть час назбиранні інформації, що, у свою чергу, мінімізує  час затримки розрахунків, – вважає Олександр Сугоняко. 

Окрім цього між керівництвом АУБ та УСПП досягнуто домовленість про участь у формуванні інформаційної бази для оперативного надання зарубіжним банкам певної інформації про клієнтів банків.

У зверненні до західних колег АУБ висловила готовність розглянути зустрічні пропозиції щодо співпраці. За словами Президента АУБ, банківські асоціації зарубіжних країн впливовими структурами, які можуть відіграти важливу роль у пом”якшенні можливих наслідків санкцій. На сьогодні зарубіжні банки продовжують працювати з банками в Україні як і раніше, без якихось утисків чи обмежень. І цю тенденцію необхідно зберегти, – вважає Олександр Сугоняко.
З метою прискорення практичного втілення згаданих ініціатив АУБ звернулась до посольств країн, з якими Україна має тісні економічні стосунки, з пропозицією про посилення співпраці у сфері боротьби з “відмиванням” грошей. На думку Президента АУБ, українській стороні необхідно провести чесні переговори з Заходом, аби довести свою позицію щодо зацікавленості у недопущенні відмивання “брудних” коштів.

Прес-служба
Асоціації українських банків
Тел. 558-29-36, 559-31-76
E-mail: presa@aub.com.ua

Пошук
НОВИНИ