RSS
22 Листопад
     
 
Новини АУБ
Президент АУБ обговорив з представником Світового банку питання виведення України з “чорного” списку FATF

18.12.2003

В Асоціації українських банків відбулася зустріч Президента АУБ Олександра Сугоняка з експертом Світового банку, одним з провідних світових фахівців у питаннях боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, Теодором Грінбергом. У зустрічі також взяли участь перший заступник Міністра фінансів України – голова Держфінмоніторингу Сергій Гуржій, а з боку АУБ – заступник Голови Ради АУБ, керівник банку “Ажіо” Станіслав Аржевітін, фінансовий директор банку “Креді Ліоне – Україна” Євгенія Чемерис, Віце-президенти АУБ Антоніна Паламарчук та Антон Бутейко, начальник юридичного управління Олександр Григорович.

Пан Т. Грінберг прибув до України на запрошення Уряду. Мета візиту –  попередня оцінка (напередодні візиту експертів FATF) рівня, досягнутого Україною у боротьбі з відмиванням “брудних" грошей, яка буде надана при розгляді питання про виключення України з „чорного" списку FАТF.

Під час зустрічі Президента АУБ, керівників зазначених банків поінформували Теодора Грінберга про зусилля банківської системи України щодо приведення її до міжнародних стандартів, поділитися думками щодо проблем, з якими банкам доводиться зустрічатися під час організації роботи з фінансового моніторингу та відслідковування сумнівних операцій.

Керівники банків дали вичерпні відповіді на поставлені запитання, продемонстрували високий рівень професіоналізму суб”єктів первинного моніторингу.

Характеризуючи здійснену банками роботу, Президент АУБ зазначив:  “Національна система протидії відмиванню “брудних" коштів створена, вона повноцінно функціонує, працює на рівні кожного окремого банку, банківської системи та держави в цілому. Це головне. Цей іспит ми здали. Робота по боротьбі з відмиванням “брудних” грошей стала нерозривним елементом нашої банківської діяльності”. Разом з тим він висловився проти втягнення Державної податкової адміністрації у питання протидії легалізації коштів, одержаних злочинним шляхом, тобто у діяльність, яка не передбачена законодавством, що регулює діяльність податкової служби.

Судячи з реакції пана Т. Грінберга, він залишився задоволеним від зустрічі та отриманих відповідей. За його словами: “Отримання незалежної оцінки здійсненого є важливим, оскільки одним з основних критеріїв, на який звертатиме увагу FATF, – чи був прогрес після інплементації закону про боротьбу з відмиванням “брудних” коштів, і чи продовжуватиметься він після виключення України з “чорного” списку FATF”.

Прес-служба
Асоціації українських банків

 

 

Пошук
НОВИНИ