RSS
16 Грудень
     
 
Новини АУБ
АУБ про введення проти України санкцій FATF

22.01.2003

Посилання FATF на відсутність дієвої системи фінансових заходів боротьби з “відмиванням” грошей є лише формальним приводом для оголошення санкцій проти України, – вважає Президент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко. На його думку, суть проблеми в політиці. Тут можна говорити про загострення кризи довіри до української влади з боку Заходу.

На переконання Президента АУБ, санкції FATF суттєво не позначаться на роботі банків та не вплинуть на інтереси пересічних громадян. Проте, санкції можуть значно понизити міжнародний рейтинг України, ускладнити операції експорту-імпорту та викликати затримки розрахунків з західними банками, оскільки трансакції українських банків перевірятимуться. Отже, застосування санкцій буде додатковим тягарем для фінансових інституцій, особливо банків, як українських, так і їх партнерів та клієнтів за кордоном.

Водночас, підкреслив Президент АУБ, саме українська банківська система має найбільшу довіру з боку зарубіжних партнерів. А отже, саме тут розкривається потенціал взаємопорозуміння. У ситуації, в якій опинилась Україна з оголошенням санкцій, необхідно діяти зважено. Зокрема – не допустити поспішного прийняття законів, за якими комерційні банки та їх клієнти підпадали б під поліцейський контроль силових структур, а самих банкірів за безпідставним обвинуваченням у “відмиванні” можна було б притягти до кримінальної відповідальності.

Оскільки банки в силу своєї специфіки мусять триматися осторонь від політики, АУБ підготувала конкретні пропозиції щодо співпраці з банківськими асоціаціями інших країн та FATF у справі боротьби з “відмиванням” коштів.
Як прокоментував цей крок Президент АУБ, наша мета – прозора і якісна банківська система за міжнародними стандартами, збереження повноцінного режиму роботи економіки країни та недопущення виведення України з міжнародного співробітництва.

Прес-служба
Асоціації українських банків
Тел. 558-29-36, 559-31-76
E-mail: presa@aub.com.ua

Пошук
НОВИНИ