RSS
24 Вересень
     
 
Новини АУБ
Президенти АУБ та УФПНСБ звернулися до Президента України

09.12.2003
Президенти Асоціації українських банків та Української федерації працівників недержавних служб безпеки за підсумками роботи Міжнародної науково-практичної конференції “Удосконалення українського ринку охоронних послуг з урахуванням міжнародного досвіду”, яка проходила в Києві 21-22 листопада, направили на ім”я Президента України Звернення щодо забезпечення побудови в державі повноцінного конкурентного ринку охоронних послуг.

У Зверненні, зокрема, сказано:

“В Україні дотепер законодавчо не врегульовано: діяльність приватних охоронних підприємств, статус їхніх працівників, право володіння і користування зброєю всіма суб'єктами ринку охоронних послуг.
Відсутні ряд важливих для цієї сфери законів: “Про охоронну діяльність”, “Про зброю”.
Не приймаються відповідні зміни до Закону України «Про банки і банківську діяльність» (реєстраційний № 3223), що  передбачають надання банкам права на володіння та користування вогнепальною зброєю для здійснення функції охорони приміщень та забезпечення надійного збереження грошей та цінностей при їх зберіганні та транспортуванні”.

Виконуючи волю учасників конференції, Президенти АУБ Олександр Сугоняко та УФПНСБ Георгій Оніщенко звернулись до Леоніда Кучми надати доручення Міністерству внутрішніх справ та іншим державним органам:

розробити необхідні суспільству законопроекти для врегулювання ринку охорони та безпеки підприємницької діяльності, що побудовані на основі ринкових принципів конкуренції та рівності всіх форм власності,  з урахуванням досвіду країн Західної Європи та сусідів: Казахстану, Латвії, Литви, Молдови, Польщі, Росії.

Як повідомив Президент АУБ Олександр Сугоняко: Під час Міжнародної Конференції представники законодавчих органів, банків, охоронних структур Казахстану, Латвії, Литви, Молдови, Польщі, Росії поділилися з українськими колегами практичними досягненнями у формуванні правової бази, що регламентує діяльність ринку охоронних послуг. Зі сказаного закордонними гістьми можна зробити висновок, що країни СНД набагато випередили Україну в цьому питанні. Проблема конкурентного розвитку ринку охоронних послуг там безболісно вирішена на законодавчому рівні близько 10 років тому.

Підсумком роботи Міжнародної Конференції стало прийняття рішення про необхідність звернення до Президента, Голови Верховної Ради та Прем'єр-міністра України щодо створення в країні рівних умов для всіх учасників ринку охоронних послуг, аби Українська держава таки ступила на шлях побудови повноцінної ринкової економіки.

З повним текстом Звернення до Президента України можна ознайомитися тут:

http://www.aub.com.ua/atachs/ZvernPresid3.doc 

Пошук
НОВИНИ