RSS
16 Грудень
     
 
Новини АУБ
АУБ намагається захистити права кредиторів

16.01.2003

Забезпечити дієвий механізм визнання судами недійсними або неукладеними кредитних договорів, договорів застави або поруки та результатів оскарження таких рішень закликав у зверненнях до Президента України, Голови Верховної Ради, Голови Верховного суду та Прем’єр-міністра України Президент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко.

У зверненнях, зокрема, наголошувалось на критичній ситуації щодо незахищеності прав кредиторів. Зверталась увага і на проблему хронічного невиконання рішень судів, чим створюються сприятливі умови для зловживань та корупції.

З метою припинення масових порушень та створення дієвого механізму  захисту прав кредиторів АУБ запропонувала внести необхідні зміни до Законів України “Про банки і банківську діяльність”, “Про банкрутство”, “Про заставу”, “Цивільний кодекс України”,  “Про виконавче провадження”, в інші законодавчі та нормативні акти України. Також АУБ просила Верховний суд прийняти Роз’яснення про судову практику у справах про визнання угод недійсними або неукладеними.

За результатами цього звернення Судова палата у господарських справах Верховного суду України прийняла рішення провести роботу по вивченню та узагальненню судової практики у відповідних справах і розглянути це питання на засіданні палати у ІІ кварталі 2003 року. Верховний суд України також запропонував Асоціації українських банків надати свої пропозиції з цього питання для їх вивчення палатою.

На переконання Президента АУБ, від позиції Верховного суду щодо пріоритетності захисту прав кредиторів значною мірою залежить подальша політика кредитування  та  інвестування в економіку України. А тому розгляд цього питання Судовою палатою є позитивним зрушенням на шляху вирішення згаданої проблеми.

Прес-служба
Асоціації українських банків
Тел. 558-29-36, 559-31-76
E-mail: presa@aub.com.ua

Пошук
НОВИНИ