RSS
18 Грудень
     
 
Новини АУБ
Держфінмоніторинг та АУБ підписали функціональний Меморандум

08.12.2003

Меморандум про співробітництво між Асоціацією українських банків та Державним департаментом фінансового моніторингу підписали Президент АУБ Олександр Сугоняко та перший заступник Міністра фінансів України – голова Держфінмоніторингу Сергій Гуржій.

Як відзначив під час церемонії підписання Сергій Гуржій, поглиблення партнерських стосунків між Держфінмоніторингом та Асоціацією українських банків передбачає взаємодію із вдосконалення нормативно-правової бази, що сприятиме підвищенню ефективності державного регулювання у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом.

Відповідно до Меморандуму сторони забезпечуватимуть комплексну систему підготовки представників суб’єктів первинного фінансового моніторингу з урахуванням специфіки банківської діяльності.

Для практичної реалізації положень Меморандуму Держфінмоніторинг та АУБ систематично розроблятимуть плани спільних дій, програми та проекти, проводитимуть взаємні консультації, семінари, конференції та інші заходи, у тому числі із залученням представників банків – членів Асоціації.

З метою координації зусиль у Національній системі боротьби з відмиванням "брудних" коштів, представників Асоціації українських банків залучено до роботи Міжвідомчої робочої групи з дослідження методів та тенденцій у відмиванні доходів, одержаних злочинним шляхом.

Під час церемонії підписання Меморандуму сторони також домовились проводити регулярні робочі зустрічі з керівниками банків – членів Асоціації з метою обговорення та термінового подолання поточних проблем, що виникають у комерційних банків під час здійснення фінансового моніторингу.

За словами Президента АУБ Олександра Сугоняка, підписаний Меморандум є функціональним. Він забезпечує реальну взаємодію державного органу та суб’єктів первинного фінансового моніторингу на користь економіки держави та національної банківської системи. Більше того, – вважає він, – це є елементом становлення справжнього громадського суспільства, бо в боротьбі з відмиванням "брудних" коштів беруть участь і державна установа, і громадська організація, якою є АУБ, і українські банки.

З повним текстом Меморандуму можна ознайомитись тут:
http://www.aub.com.ua/atachs/Memorandum.doc

Фотографії з церемонії підписання можна скачати тут:
Фото 1
Фото 2

Пошук
НОВИНИ