RSS
20 Листопад
     
 
Новини АУБ
Парламент прийняв Закон, який регулює проблемні питання банківської діяльності

23.06.2009

Верховна Рада України прийняла Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою подолання негативних наслідків фінансової кризи” (№ 3585), розроблений народним депутатом України Юрієм Полунєєвим.

У роботі над цим законопроектом активну участь брала Асоціація українських банків в особі Голови Ради АУБ, народного депутата України Станіслава Аржевітіна та фахівців виконавчої дирекції АУБ, які внесли до нього низку суттєвих пропозицій та доповнень. Опрацювання законопроекту здійснювалось на спільних робочих нарадах за участі представників АУБ, банків та профільного парламентського Комітету з питань фінансів та банківської діяльності.

Прийнятий Верховною Радою Закон носить антикризовий характер та регулює низку проблемних питань щодо банківської діяльності. Зокрема, Закон визначає вимоги до мінімального розміру статутного капіталу у національній валюті, збільшує можливості банків щодо залучення субординованого боргу, вдосконалює порядок формування резервів за активними операціями банків та списання безнадійної заборгованості, зменшує податкове навантаження на операції з реалізації застави та інших форм погашення застави, продовжує мораторій на оподаткування процентних доходів населення від їх вкладів у банківських установах до 1 січня 2013 року, передбачає більш зважену редакцію встановлення мораторію на стягнення житлової іпотеки за простроченими кредитами (тільки для реструктуризованих кредитів, що погашаються своєчасно, або із затримкою платежів не більше 2-х місяців), визначає порядок реструктуризації та у разі своєчасного обслуговування кредитів передбачає можливість щорічного зменшення частини основного непогашеного боргу тощо.

В Асоціації українських банків вітають рішення парламентарів та сподіваються на подальше розуміння та підтримку національної банківської системи України.

Прес-служба
Асоціація українських банків

 

Пошук
НОВИНИ