RSS
19 Листопад
     
 
Новини АУБ
Профільний парламентський Комітет врахував аргументи АУБ щодо неприпустимості розкриття банківської таємниці

12.06.2009

Парламентський Комітет з питань фінансів і банківської діяльності, врахувавши аргументацію Асоціації українських банків щодо недоречності прийняття законопроекту “Про внесення змін до статті 62 Закону України «Про банки і банківську діяльність» в частині розкриття банківської таємниці (реєстраційний № 3673-1), прийняв рішення про його відхилення.

Як наголошувалось у листі Президента АУБ Олександра Сугоняка до Комітету з питань фінансів і банківської діяльності, “прийняття цього законопроекту нівелює значення банківської таємниці, яка є запорукою розвитку банківської системи та загальновизнаним міжнародним стандартом”.

Нагадаємо, що згаданий  законопроект надає право тимчасовій слідчій комісії, спеціальній тимчасовій слідчій комісії, тимчасовій спеціальній комісії Верховної Ради України тощо отримувати на письмову вимогу інформацію від банків щодо юридичних та фізичних осіб, що містить банківську таємницю. При цьому законопроект не передбачає режиму збереження банківської таємниці, за порушення якого щодо винних осіб встановлюється кримінальна відповідальність (стт. 231, 232 Кримінального Кодексу України).

Як було відзначено Президентом АУБ в листі до профільного парламентського Комітету, спроби привласнення народними депутатами, які складають законодавчу гілку влади, інструментів, що по юридичній природі належать судовій гілці влади та певному колу уповноважених органів у визначених законом межах (як-то право безпосереднього доступу до банківської таємниці), є не просто зловживанням своєю функцією законотворчої діяльності та правом вносити зміни до законів. “Це розхитує конституційний баланс, встановлений для забезпечення принципу рівності гілок влади, що матиме наслідком нагромадження повноважень законодавчою гілкою влади, які їй не властиві в силу основної законотворчої функції, яку вона покликана здійснювати”, – наголошувалось в листі Президента АУБ.

На переконання Олександра Сугоняка, такі тенденції є загрозливими та такими, що підривають основи демократичного конституційного ладу та прямо суперечать Конституції України та чинному законодавству. З цієї причини АУБ наголошувала на необхідності відхилення згаданого законопроекту.

Прес-служба
Асоціації українських банків

Пошук
НОВИНИ