RSS
19 Листопад
     
 
Новини АУБ
Парламент відхилив законопроект, що ніс загрозу стабільності національної банківської системи та економіки України

12.06.2009

Верховна Рада України відхилила законопроект №3560 "Про першочергові заходи щодо запобігання впливу світової фінансової кризи на хлібопекарську галузь". За прийняття цього проекту в другому читанні та цілому проголосували 3 депутати з 428 зареєстрованих в залі.

Як відомо, цим законопроектом передбачалось надання підприємствам хлібопекарської галузі та їх власникам надзвичайних преференцій  у вигляді пролонгації кредитів та реструктуризації боргу за валютними кредитами на умовах курсу долара США, що діяв на момент укладання угод.

Асоціація українських банків з моменту реєстрації цього законопроекту виступала категорично проти його прийняття. А коли законопроект таки було прийнято у першому читанні, АУБ звернулась до народних депутатів України із закликом не приймати його у другому читанні, оскільки він несе загрозу стабільності національної банківської системи та економіки України.

Зокрема, як наголошував неодноразово Президент АУБ Олександр Сугоняко, надання привілеїв окремим комерційним структурам за рахунок ресурсів НБУ з застосуванням сумнівних операцій є неприпустимим і небезпечним для суспільства, тому що це є прихована емісія, розбазарювання валютних резервів НБУ і збитки бюджету, тобто для платників податку всіх галузей. Окрім того, такі рішення створюють загрозливий прецедент у суспільстві, адже при прийнятті законопроекту аналогічних пільг вимагали б і  інші позичальники. Розповсюдження ж такого порядку на всіх позичальників валютних  кредитів потребувало б приблизно 150 млрд. грн. (більше половини Державного бюджету на 2009 рік). Все це мало б наслідком те, що країна опинилася б у прірві гіперінфляції з відповідними катастрофічними наслідками для усієї економіки держави.

В Асоціації українських банків вітають рішення народних депутатів України про відхилення  законопроекту, адже його прийняття могло завдати невиправної шкоди національній банківській системі та економіці України.

Прес-служба
Асоціація українських банків

Пошук
НОВИНИ