RSS
23 Жовтень
     
 
Новини АУБ
АУБ попереджає: ламання існуючої процедури проведення тимчасової адміністрації в банку призведе до масової ліквідації банків

11.06.2009

Верховна Рада України у першому читанні прийняла законопроект “Про внесення змін до статті 85 Закону України “Про банки і банківську діяльність” (щодо забезпечення прав вкладників комерційних банків)”, який стосується процедури проведення тимчасової адміністрації в банку. Зокрема, він передбачає внесення змін щодо скорочення з 6 до 3 місяців терміну дії мораторію на задоволення вимог кредиторів, а також нерозповсюдження дії мораторію на вимоги фізичних осіб щодо виплати коштів за договорами депозитних вкладів.

В Асоціації українських банків наголошують, що прийняття цього законопроекту погіршить ситуацію у банківській сфері. Обґрунтовуючи свою позицію, Президент АУБ Олександр Сугоняко під час опрацювання законопроекту звертався до Голови профільного парламентського Комітету з питань фінансів і банківської діяльності Миколи Азарова щодо недоречності його прийняття. Проте, попри надані АУБ фахові обґрунтування та зауваження, народні депутати України вкотре продемонстрували нерозуміння проблем банківської системи та механізму її діяльності.

Наголошуючи на негативних наслідках від прийняття законопроекту, в АУБ відзначають, що законодавче скорочення удвічі строку дії мораторію матиме наслідком обмеження можливостей тимчасового адміністратора на виконання плану фінансового оздоровлення банку (збільшення акціонерного капіталу, пошук нових інвесторів, робота з проблемними позичальниками тощо).

Що стосується виведення з під дії мораторію вкладів фізичних осіб, то в АУБ наголошують, що це взагалі матиме незворотні наслідки для будь-якої можливості відновлення діяльності банку. “Не важко спрогнозувати, що інформація про введення в банку тимчасової адміністрації спровокує його вкладників до негайного відкликання своїх коштів, у тому числі і тих, строк повернення яких ще не настав. Оскільки підставою для введення тимчасової адміністрації були затримки у проведенні платежів, то, зрозуміло, що коштів для повернення депозитів у банку не буде”, – відзначає Олександр Сугоняко в листі до Миколи Азарова.

В АУБ наголошують, що у зв’язку з обмеженням застосування механізму мораторію (як у часі так і з огляду на перелік зобов’язань банку) можна передбачити, що дії тимчасової адміністрації будуть направлені не на відновлення фінансового стану банку, а на підготовку його до ліквідації. Це, кажуть в АУБ, призведе до перекладання обов’язку повернення гарантованих депозитів на Фонд гарантування вкладів фізичних осіб, який не має достатніх коштів для проведення масових гарантованих виплат по всіх банках, де діє тимчасова адміністрація. Можливі проблеми з проведенням виплат Фондом підірвуть довіру суспільства до самого механізму державного гарантування депозитів.

В АУБ переконані, що нерозповсюдження дії мораторію на повернення фізичним особам вкладів банками, де запроваджена тимчасова адміністрація, носить суто популістський характер і не вирішить проблем вкладників цих банків.

Попри прийняття законопроекту у першому читанні, Асоціація українських банків наполягає на його відхиленні.

Прес-служба
Асоціації українських банків

Пошук
НОВИНИ