RSS
21 Листопад
     
 
Новини АУБ
Керівництво АУБ зустрілось з Міністром транспорту та зв’язку України

04.06.2009

4 травня Президент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко та перший Віце-президент Асоціації Володимир Бондар зустрілись з Міністром транспорту та зв’язку України Йосипом Вінським.

В ході зустрічі було обговорено ситуацію, що склалась в банках у зв”язку з виданням Міністром транспорту та зв’язку України доручення від 3 травня 2009 року, яким на виконання доручення Прем’єр-міністра України № 53 від 2 березня 2009 року, керівники державних підприємств галузі забов’язуються перевести у повному обсязі свої активи на обслуговування в державні банки.

Під час зустрічі керівництвом АУБ було донесено до Міністра транспорту та зв’язку України позицію банківської спільноти з цього питання. Зі свого боку пан Йосип Вінський поінформував керівництво АУБ про те, як на це питання дивляться Уряд та Міністерство транспорту. Відбулася відверта дискусія.

Як наголосив під час обговорення Олександр Сугоняко, бюрократичне рішення з одномоментного переводу до державних банків коштів державних підприємств та всіх платежів, що здійснюються за рахунок держбюджету, призведе до розбалансування активів та пасивів банків, що в умовах підвищеного відтоку депозитів та суттєвого погіршення стану обслуговування кредитів позичальниками (у тому числі фізичними особами) матиме наслідком втрату ліквідності та платоспроможності банків. А вкладники та юридичні особи – клієнти банків від цього втратять свої кошти.

За словами Президента АУБ, Асоціація та банки з розумінням ставляться до проблем, які виникли у зв’язку з блокуванням державних коштів та соціальних виплат у банках, у яких введена тимчасова адміністрація. Але запобігати цьому потрібно не шляхом політики термінового відкликання коштів держпідприємств з банків, у яких вони обслуговуються, що підірве ліквідність банків та поставить ці, працюючі на сьогодні банківські установи, поза межею життєздатності. Як було наголошено, в АУБ вважають, що вирішення цього питання має полягати у налагодженні постійного діалогу Уряду з НБУ з метою превентивного визначення банків з високим рівнем загрози неплатоспроможності, а також у прискоренні вирішення питань рекапіталізації банків, які звернулися за державною підтримкою, і ніяким чином не створювати неконкурентних умов щодо банків з недержавною формою власності.

З розумінням поставившись до позиції АУБ, Йосип Вінський водночас наголосив на неможливості зміни раніше прийнятого рішення. Але при цьому він запевнив, що його Міністрство не буде здійснювати одномоментного переводу до державних банків коштів державних підприємств. За його словами, аби не спричинити дестабілізацію у банківській системі, таке переведення здійснюватиметься поступово, до кінця 2009 року.

Прес-служба
Асоціації українських банків

Пошук
НОВИНИ