RSS
14 Грудень
     
 
Новини АУБ
Голова НБУ та Президент АУБ вважають, що Україна відстає в питанні лібералізації ринку охоронних послуг

24.11.2003

22 листопада в Національному банку України відбулась зустріч Голови НБУ Сергія Тигіпка та Президента АУБ Олександра Сугоняка з іноземними учасниками Міжнародної науково-практичної конференції “Удосконалення українського ринку охоронних послуг з урахуванням міжнародного досвіду”, проведеної в Києві за ініціативи АУБ, НБУ, Комітету ВРУ з питань фінансів і банківської діяльності та Української федерації працівників недержавних служб безпеки. З боку іноземних гостей у зустрічі взяли участь Голова Комітету з питань законодавства і судово-правової реформи Парламенту Казахстану Сергій Жалибін, Генеральний директор Асоціації польських банків Анджей Вольські та Президент Асоціації банків Литви Едуардас Вілкяліс.

В ході зустрічі іноземні гості поділилися з українськими колегами практичним досвідом розвитку національних банківських систем, формування законодавчої бази з питань діяльності банків та ринку охоронних послуг, приведення її у відповідність до європейських норм і стандартів. Вони висловили певне занепокоєння, що Україна відстає з цього питання від інших країн, де проблема конкурентного розвитку ринку охоронних послуг безболісно, без зайвого спротиву та конфронтації було вирішено на законодавчому рівні майже десять років тому. В той же час керівники Асоціацій банків Польщі та Литви вважають за суттєвий прорив, що має забезпечити позитивні зміни, налагоджену останнім часом в Україні плідну співпрацю між Нацбанком та Асоціацією українських банків. На їх переконання, від узгодженого системного вирішення існуючих проблем значною мірою залежить доля подальшого вдосконалення як банківського законодавства, зокрема й щодо охорони банків, так і національної банківської системи в цілому. Саме за таким принципом побудована робота банківських систем країн Євросоюзу, – підкреслив пан Вольські.

Учасники зустрічі відзначили обопільну користь від проведення Міжнародної конференції та обміну практичним досвідом. Зокрема, пан Жалибін підкреслив, що Конференція не була формальною. Відбулась дискусія, обмін досвідом, в результаті чого до нього звернулись і представники Департаменту ДСО при МВС України з проханням надати можливість ознайомитись з казахстанською законодавчою базою щодо охоронної діяльності, яка відлагоджена за сучасними ринково-конкурентними стандартами. Він, посилаючись на досвід у своїй країні, запропонував винести згадану проблему на рівень Президента України, аби по ній було визначено державну політику, розроблено концепцію як правової реформи в цілому, так і щодо побудови ринку охоронних послуг.

Під час зустрічі Голова НБУ Сергій Тігіпко відзначив, що виходячи з результатів Конференції та виступів іноземних гостей стає видно, що Україна дійсно відстає в питанні лібералізації ринку. За його словами, ця проблема поступово об”єднує банки з реальним сектором ринку охоронних послуг, а тому неодмінно має бути вирішеною. Він підкреслив, що висвітлений під час Конференції міжнародний досвід дуже корисний для України і буде використаний для вдосконалення вітчизняного законодавства. Голова Нацбанку в присутності іноземних гостей дав доручення своїм заступникам ще раз проаналізувати законодавство і в разі необхідності виступити з новою ініціативою від НБУ щодо прийняття відповідного закону. “Питання це визріває і найближчим часом буде остаточно вирішено”, – запевнив Сергій Тігіпко.

За словами Президента АУБ Олександра Сугоняка, доки в Україні ринок охоронних послуг не буде врегульовано на законодавчому рівні у відповідності з нормами і стандартами Євросоюзу, ні про яку повноцінну конкуренцію, ринкову економіку та просування в Європу не може бути й мови. Час для цього настав, - вважає Президент АУБ.

Прес-служба АУБ
Тел. 559-31-76

Пошук
НОВИНИ