RSS
15 Листопад
     
 
Новини АУБ
В АУБ обговорено питання посилення захисту банківських установ

28.05.2009

Питання підвищення рівня безпеки охорони банківських установ та цінностей розглянуто в Асоціації українських банків на спеціальних нарадах 15 та 25 травня п.р., які проведено на виконання рішень міжвідомчої наради в Генеральній прокуратурі за участі НБУ та МВС України. Вів засідання перший Віце-президент АУБ Володимир Бондар. 

З боку НБУ у проведених в АУБ нарадах прийняли участь Виконавчий директор з організації готівково-грошового обігу п.Дащенко О.В., Директор департаменту готівково-грошового обігу НБУ п.Кисельов Р.В., начальник відділу технічного оснащення кас департаменту готівково-грошового  обігу   п.Гунченко Ю.В., заступник директора департаменту готівково-грошового обігу п.Зайвенко В.П., начальник відділу організації перевезення цінностей та інкасації п.Бабич А.Ф. Також у нарадах взяли участь представники комерційних  банків - члени Ради з питань охорони при АУБ: ВАТ "Райффайзен банк Аваль",  АБ “Експрес-Банк”, ВАТ КБ  “Надра”, ВАТ “Ощадбанк”, ВАТ “Сведбанк”, АКБ “Трансбанк”, АКБ Укрсоцбанк”, АКІБ “Укрсиббанк”, ВАТ КБ  “Укргазбанк”. Від АУБ брали участь перший Віце-президент АУБ Володимир Бондар та начальник управління валютного регулювання, охорони та перевезення цінностей Рибалка Ю.І.
           
Під час обговорення головну увагу було акцентувано на тому, що, з огляду на зростання криміногенної ситуації в країні, вкрай необхідні адекватні дії щодо підвищення рівня безпеки банківських установ як із боку правоохоронних органів, так і самої банківської спільноти. З цією метою НБУ має намір внести зміни до нормативних документів, що регулюють діяльність з питань захисту коштів, майна та працівників банківських установ.

У своїх виступах представники НБУ поінформували присутніх про проекти внесення змін до “Положення про вимоги щодо технічного стану та організації охорони приміщень банків України” та “Інструкції з організації перевезення валютних цінностей та інкасації коштів у банківських установах України”, метою яких є підвищення рівня безпеки банківських установ, їх майна, цінностей та працівників.

В ході проведених в АУБ нарад були обговорені та подані до НБУ запропоновані банками-членами АУБ пропозиції та зауваження щодо внесення змін до згаданих нормативних актів.

Як повідомили 25 травня на нараді в АУБ представники Нацбанку, подані на попередній нараді пропозиції та зауваження банків були враховані НБУ при доопрацюванні змін до Положення та Інструкції, і будуть в подальшому наданні на розгляд керівництва НБУ та банків. 
 
Наради пройшли в обстановці ділової атмосфери та конструктивної дискусії, в ході якої вдалося знайти порозуміння по спірним питанням.

Під час наради 25 травня також розглянуто питання  співпраці з Канадсько-українською Діловою Радою, що створена за підтримки Форуму Ділового Розвитку (США) і яка пропонує організацію спільного проекту з питань банківської безпеки. За повідомленням представника Ділової Ради Олега Шора, в Україні впроваджуються програми технічної допомоги, що фінансуються канадським урядом. З метою розширення двохсторонніх ділових стосунків, канадська сторона пропонує розглянути можливість впровадження програми з обміну досвідом обох країн з можливим залученням відповідних спеціалістів  і США.

Оскільки проект викликав зацікавленість у присутніх, вирішено розглянути конкретні заходи з його впровадження. Також розглянуто питання ділової співпраці з Міжнародною агенцією “Group 1” ( www.group1.com.ua ), яка має можливість надавати послуги з питань охорони банківських установ.

Прес-служба
Асоціації українських банків

Пошук
НОВИНИ