RSS
23 Листопад
     
 
Новини АУБ
АУБ звернулась до АМКУ щодо порушення органами влади законодавства про захист економічної конкуренції

26.05.2009

Президент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко звернувся до в.о. Голови Антимонопольного комітету України Олександра Мельниченка з приводу протиправності вимог деяких міністерств щодо примусового переведення рахунків державних підприємств та бюджетних установ на обслуговування до державних банків.

Зокрема, у листі Президента АУБ до в.о. Голови АМКУ наголошується на існуванні доручення Заступника Міністра України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, яким керівникам управлінь, навчальних закладів та ін. доручається забезпечити здійснення розрахунково-касового обслуговування, виплату заробітної плати та інших виплат виключно через державні банки. Також  існує доручення Міністра транспорту та зв’язку України від 11 березня 2009 року, яким на виконання доручення Прем’єр-міністра України № 53 від 2 березня 2009 року, керівникам державних підприємств доручається забезпечити переведення у повному обсязі активів підприємств у державні банки.

Як наголосив Президент АУБ у листі до в.о. Голови АМКУ, “такі дії влади порушують Конституцію України та законодавство України про захист економічної конкуренції”. Також Президент АУБ наголосив, що вищезазначені дії органів влади призводять до ситуації, за якої суб’єктам господарювання з державною формою власності створюються умови, які ставлять їх у привілейоване становище стосовно конкурентів - недержавних банків.

За словами Олександра Сугоняка, бюрократичне рішення з одномоментного переводу до державних банків коштів державних підприємств та всіх платежів, що здійснюються за рахунок держбюджету, призведе до розбалансування активів та пасивів банків, що в умовах підвищеного відтоку депозитів та суттєвого погіршення стану обслуговування кредитів позичальниками (у тому числі фізичними особами) матиме наслідком втрату ліквідності банків та їх банкрутство. А вкладники та юридичні особи – клієнти банків від цього втратять свої кошти.

Як зазначається у листі Президента Асоціації українських банкв до в.о. Голови Антимонопольного комітету України: “АУБ з розумінням ставиться до проблем, які виникли у зв’язку з блокуванням державних коштів та соціальних виплат у банках, у яких введена тимчасова адміністрація. Але запобігати цьому потрібно не шляхом непродуманої політики термінового відкликання коштів держпідприємств з банків, у яких вони обслуговуються, що підірве ліквідність банків та поставить ці, працюючі на сьогодні банківські установи, поза межею життєздатності. На наш погляд, вирішення цього питання має полягати у налагодженні постійного діалогу Уряду з НБУ з метою превентивного визначення банків з високим рівнем загрози неплатоспроможності, а також у прискоренні вирішення питань рекапіталізації банків, які звернулися за державною підтримкою, і ніяким чином не створювати неконкурентних умов щодо банків з недержавною формою власності”.

З огляду на вищесказане, АУБ звернулась до АМКУ з проханням розглянути питання порушення органами влади законодавства України про захист економічної конкуренції у випадку примусового переведення рахунків державних підприємств на обслуговування до державних банків, та у відповідності до чинного законодавства надати рекомендацію органам влади стосовно припинення дій, які містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції та усунення наслідків цих порушень.

Прес-служба
Асоціації українських банків

Пошук
НОВИНИ