RSS
23 Жовтень
     
 
Новини АУБ
Президент України поділяє стурбованість АУБ щодо спроб примусового переведення рахунків держпідприємств та бюджетних установ до державних банків

05.05.2009

У відповідь на листа Президента Асоціації українських банків Олександра Сугоняка до Президента України Віктора Ющенка щодо недопустимості примусового переведення рахунків держпідприємств та бюджетних установ до державних банків, Перший заступник Глави Секретаріату Президента України Олександр Шлапак за дорученням Президента України повідомив, що “Глава держави поділяє стурбованість діями Кабінету Міністрів України, що полягають у спонуканні суб'єктів господарювання, зокрема державної форми власності, до проведення розрахунків виключно через державні банки”.

Інформуючи про розгляд за дорученням Президента України листа Президента АУБ, Олександр Шлапак повідомив, що на нараді з керівництвом Національного банку України та учасниками банківського ринку “Президент України наголосив на неприпустимості дій органів державної влади, які несуть потенційну загрозу усунення, обмеження чи спотворення конкуренції на ринку банківських послуг”.

В листі до Президента АУБ Перший заступник Глави Секретаріату Президента України також зазначив, що “Глава держави особисто висловив Прем'єр-міністру України Ю.В.Тимошенко свою позицію щодо негативних наслідків зниження конкурентоздатності ринку банківських послуг у результаті ухвалення Урядом рішення про переведення суб'єктів господарювання на обслуговування до державних банків. Внаслідок цього питання було знято з розгляду урядового комітету”.

Крім того, як повідомляє у своєму листі Олександр Шлапак, “за ініціативи Президента України до тексту Меморандуму про економічну та фінансову політику було внесено зобов'язання Уряду та Національного банку України щодо сприяння створенню рівних умов для всіх банків, у тому числі шляхом спрямування послуг державного сектору через всі банки у недискримінаційний спосіб”.

Посилаючись на Закон України «Про захист економічної конкуренції», Перший заступник Глави Секретаріату Президента України також порекомендував звертатись до Антимонопольного комітету України у разі “порушення законодавства про захист економічної конкуренції, зокрема пов'язаних з антиконкурентними діями органів влади”. Крім того, як наголосив Олександр Шлапак, “будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, зокрема ті, що призвели до порушення прав та законних інтересів громадян та суб'єктів господарювання, можуть бути оскаржені в адміністративному суді у порядку адміністративного судочинства”.

 

Прес-служба
Асоціації українських банків

 

Додатково див.:

1. АУБ закликала Президента України та Прем`єр-міністра України не допустити знищення української банківської системи
http://www.aub.com.ua/ua/pressreleases/?_m=publications&_t=rec&id=15259


2. АУБ попереджає Уряд про небезпеку поспішного переведення рахунків бюджетних коштів та держпідприємств до державних банків
http://www.aub.com.ua/ua/pressreleases/?_m=publications&_c=view&_t=rec&id=15423


3. АУБ протестує з приводу продовження тиску на державні підприємства щодо примусового переведення активів до держбанків (доручення Прем’єр-міністра України від 2.03.2009 № 53)
http://www.aub.com.ua/ua/pressreleases/?_m=publications&_c=view&_t=rec&id=15477

 

 

Пошук
НОВИНИ