RSS
16 Грудень
     
 
Новини АУБ
Інтереси кредиторів банку “Слов’янський” ігноруються владою

17.11.2003

Понад три роки триває цілеспрямоване затягування повернення боргів вкладникам банку “Слов’янський”.

Ошукані вкладники і створений ними громадський комітет постійно звертаються до різних державних структур, судових органів про повернення коштів, але справа не вирішується.

Ще в листопаді 2000 року за участю Асоціації українських банків, працівників наукових установ, а також широкої громадськості була проведена науково-практична конференція, “Економічні, правові, соціально-психологічні та інші проблеми, пов’язані з фактичним блокуванням комерційного банку (на прикладі КАБ “Слов’янський”), на якій було розкрито причини і механізм ліквідації банку шляхом блокування його діяльності органами ДПАУ, і прийнято рішення “звернутися до Кабінету Міністрів України, Державної податкової адміністрації та Національного банку України з пропозицією визначити шляхи та ресурси для погашення заборгованості вкладникам банку “Слов’янський”, яка створилась внаслідок дій державних органів влади”.

22 травня 2003 року (майже через 3 роки) Верховною Радою України був прийнятий Закон “Про внесення змін до Закону України “Про державний бюджет на 2003 рік”, яким доручено Державному Казначейству України протягом місяця здійснити погашення бюджетної заборгованості з відшкодування ПДВ перед підприємствами – боржниками КАБ “Слов’янський” (в тому числі їх дебіторами) шляхом перерахування коштів на накопичувальний рахунок ліквідатора КАБ “Слов’янський” в сумі до 30, 5 млн. грн. Кошти, отримані ліквідатором внаслідок такого перерахунку, використати виключно на погашення заборгованості за вкладами фізичних осіб – кредиторів КАБ “Слов’янський”.

Це рішення Верховної Ради залишилося невиконаним, хоча термін його виконання минув 17 липня 2003 року.

25 вересня Кабінет Міністрів України прийняв Постанову № 579-Р, якою зобов’язав ДПАУ і Держказначейство у триденний термін виконати вимоги Закону України від 22.05. 2003 р. Кошти почали надходити на рахунок ліквідатора.

Але 1 і 3 жовтня Заводський суд м. Дніпродзержинська і Господарський суд м. Києва прийняли рішення заборонити ДПАУ давати висновки про суму заборгованості ПДВ, а Держказначейству перераховувати кошти на рахунок ліквідатора банку.

Таким чином, рішення Верховної Ради України, а також Постанову Кабінету Міністрів № 579-Р було ігноровано.

Постає питання: на підставі чого підприємства боржники банку “Слов’янський”, які є переважно державними підприємствами, звертаються з позовом на рішення Кабінету міністрів України, а суди штампують рішення, які протирічать Закону і рішенню Кабінету Міністрів України.

Такі дії остаточно загрожують вирішенню проблеми – поверненню коштів вкладникам.

Все це призводить до загострення соціальної обстановки не тільки в запорізькому регіоні, але і в столиці, куди вже вкотре приїжджають обурені вкладники на пікетування (у тому числі ВРУ і Кабміну).

Державні органи, затягуючи реалізацію Закону і рішення КМУ, провокують людей на вираження невдоволення владою, проведення масових акцій протесту.

Ситуація з поверненням коштів вкладникам КАБ “Слов’янський” ще раз підтверджує висновки названої вище науково-практичної конференції, що головною причиною конфлікту є протиправні дії державних органів країни до кредиторів.

На думку Президента АУБ п. Сугоняка О.А., ситуація навколо вкладників банку “Слов’янський” і самого банку, яка не розв’язується вже протягом 4 років, є ганебною для влади. На сьогодні вона не сприяє зміцненню довіри як до вищих органів країни. Проблема потребує негайного врегулювання шляхом виконання прийнятих державою рішень.

Прес-служба
Асоціації українських банків
т. 559-31-76
presa@aub.com.ua

Пошук
НОВИНИ