RSS
21 Жовтень
     
 
Новини АУБ
АУБ та банкіри виноситимуть тему капіталізації банків на загальнодержавний рівень

14.11.2003

 

Проблему капіталізації банків та шляхи її вирішення обговорили банкіри на спеціалізованій нараді в Асоціації українських банків. В нараді взяли участь Президент АУБ Олександр Сугоняко, Віце-президент АУБ Антоніна Паламарчук, Голови правлінь банків Борис Тимонькін (Укрсоцбанк), Олександр Новіков (Украгрокомбанк), Леонід Мілевський (Укрпрофбанк), заступники голів Ірина Жабська (Банк “Київ”), Ніна Іщенко (“ВАБанк”), директор Української фінансово-банківської школи Микола Савлук та фахівці АУБ.

Ключовим питанням, яке обговорювалось на нараді, був пошук  внутрішніх резервів, за рахунок яких банки можуть підвищити капіталізацію. Як відзначив Президент АУБ: “Проблема капіталізації набирає загальнодержавного значення. Якщо її не буде вирішено, це може призвести до кризи росту банківської системи та її відповідності потребам економіки країни”. Вирішити цю проблему можна, – ваважають в АУБ. “Потрібно відшукати інструменти, які б дозволили збільшити залучення до капіталу банків. Зокрема, запровадити облігації на умовах субординованого боргу, підвищити привабливість привілейованих акцій, передбачити інші інструменти. Разом з тим, реалізуючи внутрішній банківський потенціал, необхідно створити зовнішні умови для інвестицій в банківський сектор взагалі. В усьому світі діє закон вирівнювання норми прибутковості або норми рентабельності у різних галузях економіки. На вкладений капітал має іти одна й та сама норма прибутку. У нас на сьогоднішній день такого немає, економічні закони за багатьма ознаками викривлені”, – підсумував Олександр Сугоняко.

 

В ході наради фахівці АУБ ознайомили банкірів з розробленим Асоціацією проектом “Програми дій, спрямованих  на сприяння  прискореній капіталізації банківської системи”, обговорили його сильні та слабкі сторони. Представників банків було запрошено взяти більш активну участь у її доопрацюванні, подати свої зауваження та пропозиції, аби спільними зусиллями відпрацювати реальні механізми її реалізації.

Банкіри виявили свою зацікавленість піднятими питаннями, взявши активну участь в обговоренні шляхів та механізмів забезпечення капіталізації банків. Ними було подано низку пропозицій. Зокрема, щодо створення сприятливих умов для залучення капіталу на умовах субординованого боргу, непідвищення вимог до потенційних акціонерів банку (порівняно з іншими суб”єктами господарювання), удосконалення порядку розрахунку нормативу адекватності регулятивного капіталу тощо.

Як повідомив Президент АУБ: “Думки банкірів з цього питання для нас є вкрай важливі. Ми маємо вийти на системний рівень вирішення проблеми. Ми вже готуємо наукову монографію про капіталізацію банківських систем перехідних економік, враховуючи досвід інших країн. Також ми плануємо провести банківський форум “Банки і держава”, на якому збираємось винести тему створення умов для прискореної капіталізації банківської системи на загальнодержавний рівень. Ця тема має бути детально проговорена на всіх рівнях без будь-якого адміністративного тиску, мають бути зважені всі “за” та “проти”, винайдено спільні кроки. Це єдиний шлях її реального вирішення”.

Прес-служба Асоцiацiї українських банкiв
Конт. тел. 559-31-76
E-mail: presa@aub.com.ua

АУДІОЗАПИС ВИСТУПУ ПРЕЗИДЕНТА АУБ ОЛЕКСАНДРА СУГОНЯКА:

kap1.mp3
kap2.mp3

Пошук
НОВИНИ