RSS
21 Листопад
     
 
Новини АУБ
У складі АУБ вирішено створити Донецький банківський союз

22.04.2009

Президент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко 21 – 22 квітня з робочим візитом відвідав м. Донецьк, де взяв участь у регіональній банківській конференції, під час якої було прийнято рішення про створення у складі АУБ Донецького банківського союзу.

На запрошення АУБ у конференції також взяли участь представники регіональних банківських союзів з інших областей України: Президент Дніпропетровського банківського союзу Сергій Згоник, Віце-президент Харківського банківського союзу Юрій Шрамко та виконавчий директор Кримського банківського союзу Ігор Силка.

Також у конференції взяли участь народні депутати України від Донецького регіону Павло Климець та Олександр Клименко. З боку Нацбанку у конференції взяла участь заступник начальника Управління НБУ у Донецькій області Валентина Дубиніна.

Ініціатором заходу виступив банк «Український фінансовий світ». Його пропозицію щодо скликання конференції та створення у складі АУБ регіонального банківського союзу підтримали вісім донецьких банків: АБ «УкрБізнесБанк», ВАТ «ПроФін Банк», ТОВ «Унікомбанк», ВАТ КБ «Промекономбанк», ЗАТ «Донгорбанк», ТОВ «Банк Фамільний», ВАТ «АКБ» «Капітал», ВАТ «Європромбанк».

Головною темою конференції стало обговорення ситуації у банківській сфері країни та регіону, можливих шляхів виходу з кризи, опрацьовування спільних заходів з відродження довіри населення до банків.

На переконання учасників конференції, у нинішній ситуації, задля відродження довіри населення і протистояння кризі, банкам потрібна корпоративна співпраця на регіональному рівні. «Саме тому  банк «Український фінансовий світ»  виступив з ініціативою створення Донецького банківського союзу, - відзначив заступник голови Наглядової Ради  банку «Український фінансовий світ» Сергій Навоєв. -  Ми розуміємо, що в даний момент ситуацію в банківському секторі ускладнює  «криза довіри» населення до банківської системи. І ми вважаємо, що перші кроки на шляху до відродження довіри  населення до банків повинні починатися з регіонів. Лише консолідуючи спільні зусилля, ми зможемо виправити ситуацію, що склалася».

Зі свого боку ідею консолідації регіональних банків та створення Донецького банківського союзу підтримав Президент АУБ Олександр Сугоняко. За його словами, створення такого союзу стане ефективним інструментом для відродження довіри населення до банківської системи, допоможе краще вирішувати як загальнонаціональні проблеми галузі, так і регіональні, зокрема й суто технічні питання. «Є системні проблеми, спільні, але існують ще і місцеві проблеми. Оскільки ситуація в даному регіоні серед цих банків краща, ніж в середньому по країні, і з довірою у тому числі, то очевидно, що об'єднання у цьому напрямі потрібне, потрібна координація з обласним управлінням НБУ, щоб нарощувати досягнення, разом взаємодіяти тощо», - наголосив Олександр Сугоняко.

У свою чергу заступник начальника Управління НБУ у Донецькій області Валентина Дубиніна підкреслила, що для координації спільних дій важливо мати на місці такий “об”єднаний орган у вигляді банківського союзу”.  “Маючи такий орган тут, я, як співробітник Нацбанку, вважаю, що це корисно, що банки вирішили його створити. Адже часто необхідно просто порадитись... Нацбанку це буде підспір”ям, і ми будемо з задоволенням співпрацювати”, - наголосила вона.

За результатами обговорення присутні на конференції керівники комерційних банків Донецького регіону підписали спільний Меморандум про створення у складі АУБ Донецького банківського союзу.

Президентом союзу вирішено обрати народного депутата України, співвласника ТОВ КБ «Український фінансовий світ» та президента корпорації “Олімп” Павла Климця. Під час конференції він висловив переконання, що новостворений Донецький банківський союз об”єднає усі фінансово-банківські установи Донецької області, незалежно, чи то самостійні, чи то філіальні відділення.

Павло Климець наголосив, що Донецький банківський союз працюватиме над відновленням довіри до банківської системи, що, у кінцевому результаті, допоможе перемогти економічну кризу в Україні. «Основні кошти у нас у населення, і жоден міжнародний фонд не дасть нам більше і краще, аніж власне населення”, - підкреслив він.

Присутній на конференції народний депутат України, Голова підкомітету з питань небанківських фінансових інститутів Комітету ВРУ з питань фінансів і банківської діяльності Олександр Клименко також підтримав створення Донецького банківського союзу і пообіцяв всебічну підтримку з боку профільного парламентського Комітету. Виступаючи перед присутніми, він наголосив, що подолати негативні тенденції в економіці можливо лише, якщо держава забезпечить стабільну роботу банківської системи, яка може відродити кредитування реального сектору економіки.

Народний депутат відзначив позитивну динаміку виробництва в регіоні та позитивні тенденції в економіці країни. Водночас, за його словами, джерелом проблем у банківському секторі країні часто виступають “високопоставлені чиновники, які роблять неправдиві заяви і вводять в оману населення”. Він також розкритикував непродуману політику стосунків влади з МВФ, а також наголосив, що “коли у нас буде прозора політика НБУ, Президента і Уряду, то у нас буде і приток інвестицій”.

Регіональні банки підтримали ініціативу  ТОВ КБ  «Український фінансовий світ» направити листа до Голови НБУ Володимира Стельмаха про створення у складі Нацбанку підрозділу  з контролю за рекламною інформацією комерційних банків. 

Народний депутат  Павло Климець заявив, що має намір подати пропозиції щодо змін до Закону «Про Нацбанк України» і Закону «Про банки і банківську діяльність» в частині посилення контролю за рекламою банків.

По завершенню регіональної банківської конференції її учасники дали прес-конференцію для місцевих та всеукраїнських ЗМІ.


Прес-служба
Асоціації українських банків

Пошук
НОВИНИ