RSS
15 Грудень
     
 
Новини АУБ
На з’їзді Харківського банківського союзу Президентом організації обрано Анатолія Волака та обговорено проблему капіталізації банків

13.11.2003

 

Президентом Харківського банківського союзу обрано керівника “Регіон-банку” Анатолія Волока. Рішення про це прийнято на черговій звітно-виборчій конференції ХБС, яка відбулася 11 листопада у Харкові в приміщенні Української академії банківської справи НБУ. На конференції також обрано двох віце-президентів союзу. Ними стали Юрій Шрамко (Реал-банк) та Василь Соловйов (банк “Меркурій”). Склад Президії ХБС розширено до семи чоловік. До неї, окрім Президента та двох віце-президентів, також увійшли Олександр Денисенко (Укрсиббанк), Олександр Федосеєв (харківська дирекція АППБ “Аваль”), Саркіс Симов”ян (Банк “Грант”) та Олег Васюренко (Харківський філіал Української академії банківської справи НБУ).

 

В конференції, окрім керівників банків та філій з Харківщини, взяли участь голова Харківської облдержадміністрації Євген Кушнарьов, Президент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко, керівник обласного управління НБУ Володимир Ткачук та інші.

В ході обласної конференції банкірами проаналізовано стан банківської системи в регіоні, її досягнення та недоліки, роль і значення ХБС в її розвитку. Окрему увагу приділено питанню капіталізації банків. Зокрема, Президент АУБ Олександр Сугоняко свою доповідь цілковито присвятив цій проблемі. За його словами, якщо банкам не вдастсься здійснити капіталізацію, це може призвести до системної кризи росту. “Проблема капіталізації – це проблема загальної фінансової стабільності та автономності банківської системи, це проблема недостатньої адекватності капіталів банків до розміру сформованих ними активів. Тобто проблема не у кількісній, а в якісній площині. Це проблема належного обслуговування банками прийнятих на себе грошових зобов”язань”, – відзначив на з”їзді Президент АУБ. Він поінформавав присутніх про розроблений АУБ проект “Програми дій, спрямованих  на сприяння  прискореній капіталізації банківської системи”, запросивши банкірів взяти більш активну участь у її доопрацюванні, подати свої зауваження та пропозиції, аби спільними зусиллями банків, НБУ та влади відпрацювати реальні механізми її реалізації.

 

У свою чергу голова Харківської облдержадміністрації Євген Кушнарьов також відзначив, що тільки рівень капіталізації банків може забезпечити їх повноцінну конкурентоздатність. За його словами, питання капіталізації – загальнодержавна проблема.

Учасники конференції з розумінням поставились до піднятої проблеми і підтримали дії НБУ та АУБ щодо створення умов для прискорення капіталізації банків.

 

Банкіри також акцентували увагу на інших нагальних проблемах, зокрема необхідності розвитку фондового ринку, легалізації капіталів, недопущенні оподаткування доходів від вкладів громадян тощо.

Під час конференції Президент АУБ Олександр Сугоняко привітав новообране керівництво ХБС, побажавши успішної діяльності та нових здобутків.

Прес-служба
Асоціації українських банків
т. 559-31-76
presa@aub.com.ua

Пошук
НОВИНИ