RSS
20 Листопад
     
 
Новини АУБ
Профільний Комітет ВРУ врахував пропозиції АУБ до законопроекту щодо подолання наслідків кризи

09.04.2009

На засіданні Комітету Верховної Ради України з питань фінансів і банківської діяльності розглянуто пропозиції, які надійшли від народних депутатів України, НБУ та Асоціації українських банків до законопроекту № 3585 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою подолання негативних наслідків фінансової кризи”, внесеного народним депутатом України Юрієм Полунєєвим. У засіданні Комітету взяли участь керівники департаментів АУБ з питань оподаткування банків та з питань нагляду та регулювання банківської діяльності.

За результатами розгляду, Комітет прийняв рішення винести законопроект з врахуванням поправок та пропозицій на розгляд парламентом у другому читанні.

Під час розгляду законопроекту на Комітеті, були узгоджені пропозиції, вироблені на попередніх спільних робочих нарадах за участі представників профільного парламентського Комітету, НБУ та АУБ.

Зокрема, Комітетом підтримані опрацьовані на робочих групах пропозиції щодо спрощеного порядку рефінансування на підтримку поточної ліквідності банків, обов”язкового продажу частини валютної виручки та скорочення термінів розрахунків за зовнішньоекономічними договорами.

Також враховано пропозиції АУБ щодо продовження мораторію на оподаткування доходів від депозитів на рахунках банків до 2013 року, щодо удосконалення порядку формування банками страхових резервів у податковому обліку, спрощення порядку списання безнадійної заборгованості за рахунок страхових резервів, визначення порядку оподаткування операцій банків та інших фінансових установ із заставним майном тощо.

Окрім цього враховано пропозиції АУБ щодо визначення мінімального розміру капіталу в національній валюті та збереження за банками дозволів НБУ на виконання окремих видів операцій за умови ведення ними беззбиткової діяльності та виконання нормативу адекватності капіталу.

Згаданий законопроект буде внесений на розгляд парламентом у другому читанні найближчим часом.

Прес-служба
Асоціації українських банків

 

Пошук
НОВИНИ