RSS
20 Листопад
     
 
Новини АУБ
АУБ попереджає Уряд про небезпеку поспішного переведення рахунків бюджетних коштів та держпідприємств до державних банків

08.04.2009

Асоціація українських банків застерігає, що поспішне переведення рахунків держпідприємств та бюджетних установ до державних банків може створити додаткові проблеми у банківській системі.

З цього приводу АУБ раніше направила свої звернення до Прем”єр-міністра та Президента України. Водночас, від комерційних банків продовжують надходити повідомлення про тиск, здійснюваний на їхніх клієнтів (тобто держпідприємства) з метою переведення рахунків до державних банків.

В АУБ наголошують, що такі дії суперечать Конституції та законодавству України. За словами Президента АУБ Олександра Сугоняка, бюрократичне рішення з одномоментного переводу до державних банків коштів державних підприємств та всіх платежів, що здійснюються за рахунок держбюджету, призводить до розбалансування активів та пасивів банків, що в умовах підвищеного відтоку депозитів та суттєвого погіршення стану обслуговування кредитів позичальниками (у тому числі фізичними особами) матиме наслідком погіршення ліквідності банків. Відповідно, постраждають не тільки банки, але й їх клієнти.

В АУБ наголошують, що переведення рахунків держпідприємств та бюджетних установ до державних банків може бути лише поступовим, щоб банки могли збалансувати свої активи, забов”язання та вимоги за строками та сумами.

За словами Олександра Сугоняка, АУБ з розумінням ставиться до проблем, які виникли у зв’язку з блокуванням державних коштів та соціальних виплат у банках, де введена тимчасова адміністрація. Але запобігати цьому потрібно не шляхом непродуманої політики термінового відкликання коштів держпідприємств з банків, а шляхом налагодження постійного діалогу Уряду з НБУ з метою превентивного визначення банків з високим рівнем загрози неплатоспроможності, а також прискорення і належного вирішення питань рекапіталізації банків, які потребують державної підтримки.

Прес-служба
Асоціації українських банків

Пошук
НОВИНИ