RSS
15 Грудень
     
 
Новини АУБ
АУБ наполягає на наданні банкам права захищати себе від злочинців

03.04.2009

Президент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко звернувся до Міністра внутрішніх справ України Юрія Луценко з обґрунтуванням необхідності надання банкам права захищати себе від злочинців.

Як зазначає Президент АУБ у своєму листі до Міністра внутрішніх справ України: “У зв’язку з поглибленням кризових явищ, що мають місце в економіці, фінансовій системі, а також, як наслідок, в суспільному житті країни, почастішали випадки злочинних посягань на банки. У такій ситуації,  важливими для банківських установ є не тільки заходи з боку їх керівників з посилення охорони матеріальних, валютних  цінностей банків, що знаходяться в банках та перевозяться, а і створення умов для захисту охоронюваних законом прав та інтересів працівників банку (інкасаторів, охоронників) від суспільно небезпечних посягань. Щоденно охороняючи, перевозячи цінності, вони ризикують своїм життям та здоров’ям, але не мають достатньої можливості захистити себе від зазіхань злочинців”.

Банкіри наголошують, що одним із таких засобів додаткового захисту є пристрої вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії.

Наразі ці пристрої несмертельної дії, відповідно до законодавства та наказу МВС України, доступні досить вузькій категорії осіб (держслужбовці, журналісти, народні депутати, члени добровільних народних дружин, співробітники правоохоронних органів, судді і члени їх сімей).

Банкіри не розуміють, чому вказаним категоріям осіб  дозволено придбання та зберігання пристроїв несмертельної дії, а касирам, інкасаторам та охоронцям комерційних банків, життя та здоров’я яких щоденно знаходиться у небезпеці, у цей перелік осіб не включені (не кажучи вже про вогнепальну зброю).

З огляду на вищевикладене, Олександр Сугоняко у листі до Юрія Луценка запропонував МВС України вирішити питання надання дозволів на придбання, зберігання та носіння пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії банківським установам (для інкасаторів, інкасаторів-водіїв, охоронників, касирів та інших).

Прес-служба
Асоціації українських банків

Пошук
НОВИНИ