RSS
18 Грудень
     
 
Новини АУБ
Президент АУБ привітав “Морський транспортний банк” з 10-ти річчям та обговорив питання капіталізації банків

11.11.2003

  

7 листопада Президент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко з робочим візитом відвідав Одесу, де привітав керівництво та колектив ВАТ “Морський транспортний банк” з 10-ти річчям від дня заснування. Президент АУБ нагородив колектив банку Почесною грамотою за успішну діяльність на фінансовому ринку України та особистий внесок у розбудову національної банківської системи. В ході візиту відбулась ділова розмова з Головою Наглядової Ради банку Юрієм Козаковим, Головою Правління банку Костянтином Гоєм та Заступником Голови Правління, керуючим філіалом банку в м. Іллічівськ Євгенієм Бурлакою. Під час розмови Президент АУБ поділився своїм баченням і планами щодо капіталізації банків, поінформував про розроблену фахівцями АУБ “Програму дій, спрямованих на сприяння прискореній капіталізації банківської системи”.

Одеські банкіри позитивно оцінили позицію АУБ щодо капіталізації, висловши низку конструктивних пропозицій. Зокрема, Голова Наглядової Ради банку Юрій Козаков наголосив на необхідності порівняти існуючі вимоги до акціонерів у Західній Європі, зокрема в Австрії, з тими вимогами, які ставить НБУ перед акціонерами українських банків. Він цілком погодився з думкою фахівців АУБ, що в Україні чимало банків працюють як розрахунково-касові центри. Тому, на думку банкірів, необхідно вивчити інтереси самих акціонерів, наскільки вони дійсно зацікавлені у створенні сприятливих умов для інвестицій в банки, а вже потім залучати адміністративний ресурс НБУ. А головне, банкіри погодились з тим, що тут має працювати спільний інтерес – як кожного окремого акціонера, так і загально-системний. Під час розмови було також зачеплено питання легалізації (або реабілітації) капіталів – як однієї з вагомих умов сприяння капіталізації банків в Україні.

В ході візиту Президент АУБ ознайомився з роботою генерального офісу АКБ “Морський транспортний банк” в м. Одеса та філіалу в м. Іллічівськ, зустрівся з Іллічівським міським головою Велерієм Хмельнюком, який розповів про високі досягнянення у соціально-економічному розвитку міста.

Довідка:
ВАТ “Морський Транспортний Банк” (www.mtb.com.ua) створений 5 листопада 1993 р. Акціонерами банку є компанії–нерезиденти “Rosstock U.K. Limited” (Великобританія), “Pontadel Limited” (Великобританія), “Comatrans S.A.” (Швейцарія), “Malf Enterprises” (США), а також крупні підприємства регіону: Одеський морський торговий порт, ВАТ “Одеснафтопродукт”, ВАТ “Лукойл - Одеський нафтопереробний завод”, СП “Інтертермінал”, СП “Трейс”, СП “Новолог”, ПІІ “Металзюкрейн”, ТОВ “Авіакомпанія “Таврія” тощо.

ВАТ “МТБ” є членом Південного паливно-енергетичного концерну (ППЕК), уповноваженим банком Одеської облдержадміністрації.

“МТБ” є членом Асоціації українських банків, членом Британсько-Українскої торгової палати, асоційованим членом Міжнародної платіжної системи Europay International, учасником міжнародної систем міжбанківських фінансових телекомунікацій SWIFT, членом Першої фондової торгової системи, Позабіржевої фондової торгової системи, Професійної асоціації реєстраторів і депозитаріїв, ВАТ “Міжрегіональний фондовий союз”, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, партнером компанії Western Union. Кореспондентські стосунки АКБ “МТБ” підтримує з 99 банками.

Зареєстрований статутний фонд банку станом на 01.05.2003 складає 50 000,00 тис. грн, капітал банку – EUR 18,9 млн. За розміром статутного фонду МТБ входить до числа крупних банків України.

Прес-служба
Асоціації українських банків
т. 559-31-76
presa@aub.com.ua

Пошук
НОВИНИ