RSS
15 Листопад
     
 
Новини АУБ
АУБ та профільний парламентський Комітет спільно працюють над законопроектами

20.03.2009

У Комітеті Верховної Ради України з питань фінансів і банківської діяльності відбулася спільна робоча нарада представників Асоціації українських банків та комерційних банків-членів АУБ з народними депутатами України - Першим заступником Голови Комітету Станіславом Аржевітіним та Секретарем Комітету Юрієм Полунєєвим. З боку АУБ були присутні Перший Віце-президент Асоціації Володимир Бондар, директор Департаменту з питань оподаткування банків Людмила Забарило, директор Департаменту з питань нагляду та регулювання банківської діяльності Ірина Самойлова, представники комерційних банків “Райффайзен Банк Аваль”, “Укрексімбанк” та “Укрсоцбанк”. У нараді також взяли участь головні консультанти Комітету та помічники народних депутатів.

Під час наради обговорено пропозиції АУБ до законопроекту № 3585 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою подолання негативних наслідків фінансової кризи”, внесеного народним депутатом Юрієм Полунєєвим. Обговорення проведено з метою підготовки законопроекту до внесення на розгляд парламентом у другому читанні.

Представники АУБ підтримали норми законопроекту щодо розширення на період кризи можливостей банків формувати свій капітал за рахунок привілейованих акцій та залучення субординованого боргу, а також спрощений порядок рефінансування. Окрім цього, представники АУБ підкреслили важливість прийняття норм щодо обов”язкового продажу валюти та скорочення термінів розрахунку за зовнішньоекономічними контрактами. Також надано пропозиції щодо необхідності визначення мінімальних вимог до капіталу банків у національній валюті.

Особливу увагу під час наради було приділено питанням оподаткування банківських установ. Зокрема, директором Департаменту АУБ з питань оподаткування Людмилою Забарило подано пропозиції щодо порядку формування страхових резервів, спрощення порядку списання безнадійної заборгованості за рахунок страхових резервів, визначення порядку оподаткування операцій банків та інших фінансових установ із заставним майном тощо.

На нараді обговорено і інші пропозиції, що надійшли під час доопрацювання законопроекту до другого читання.

Народні депутати України з розумінням та зацікавленістю поставились до пропозицій та аргументів, наведених представниками АУБ в ході обговорення. Досягнуто домовленість про проведення і в подальшому подібних спільних робочих нарад за участі представників АУБ, банків та профільного парламентського Комітету.

Прес-служба
Асоціації українських банків

Пошук
НОВИНИ