RSS
18 Листопад
     
 
Новини АУБ
Президент АУБ – чиновникам: “Досить підривати довіру до банків”

05.03.2009

Президент Асоціації українських банків висловив рішучий протест проти безпідставних публічних звинувачень банківської галузі з боку державних органів.

Так 26 лютого 2009 р. ДПА України розповсюджено через ЗМІ офіційне повідомлення, де стверджувалось, що податкові органи “виявили банківські установи, на базі яких створені найбільш потужні постійно діючі канали з виведення валютних коштів сумнівного походження за межі України”, а також “встановили понад 50 банків та їх філій, які були задіяні у незаконній „конвертації” грошових коштів”.

Іншим джерелом дискредитації галузі виступила Служба безпеки України (!), начальник прес-служби якої заявила для ЗМІ, що “розпочато перевірку можливої причетності 25 банків до спекуляцій валютою на міжбанківському валютному ринку”. При цьому СБУ допустила дезінформацію щодо “банкрутства” Промінвестбанку, тоді як ніякого банкрутства цього банку не було.

“Які є підстави для подібних заяв з боку державних органів? Вже є рішення суду? Вже покарані “винні”? – Ні. То чому виникли ці “офіційні” повідомлення?” – запитує Президент АУБ.

За словами Олександра Сугоняка, Асоціація українських банків неодноразово наголошувала, що заяви ДПА України, СБУ та інших державних органів чи то щодо ухиляння від сплати податків, чи то щодо участі “у незаконній конвертації грошових коштів” без підтвердження таких фактів рішеннями судів, порушують статтю 62 Конституції України, якою передбачено, що особа вважається невинною, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду. “Хіба чиновники цього не знають? Для чого влада підриває довіру до цілої галузі? Важко втриматися в межах пристойності, коментуючи такі дії чиновників”, – каже Президент АУБ.

“Такі бездоказові заяви державних органів, підзвітних Кабінету міністрів та Секретаріату Президента, мають за мету перевести невдоволення українських громадян від влади на банківську систему? То там погано думають про свій народ.

Невже саме про це домовились Прем”єр-міністр і Президент України? Невже таким чином керівництво Уряду реалізовує свої заяви про “необхідність відновлення довіри до банківської системи”? Одумайтесь, зупиніться у своїй самодискредитації в очах думаючих людей. Ви вже дійшли до краю”, – коментує дії владних структур Президент АУБ.

З іншого боку, - відзначає Олександр Сугоняко, - нині банківську галузь намагаються обвинувачувати за здійснення у межах чинних нормативних актів операцій з купівлі/продажу іноземної валюти, цією владою прийнятих.

Асоціація українських банків послідовно наголошує на необхідності стабілізації обмінного курсу, як одного з першочергових антикризових завдань держави. Його вирішення “поліцейськими” методами через покарання окремих банків, які, працюючи в межах чинних нормативних актів (Постанова НБУ від 10.08.05 р. № 281), здійснювали операції з купівлі/продажу іноземної валюти за курсом, визначеним клієнтами, неможливе.

Реальної стабілізації стану валютного ринку в Україні можна досягти лише через впровадження комплексу законодавчих та регуляторних заходів, серед яких: введення обов`язкового продажу частини експортної виручки; скорочення термінів розрахунків за зовнішньоекономічними договорами; зміна порядку торгівлі іноземною валютою на міжбанківському валютному ринку, зокрема, пріоритетне задоволення за курсом інтервенцій НБУ заявок на купівлю валюти для погашення кредитної заборгованості та придбання товарів критичного імпорту.

Як наголосив Президент АУБ: “Діюча влада в особі Кабінету Міністрів, Верховної Ради України, НБУ просто нездатна це реалізувати вже протягом п”яти місяців. Скільки ще чекати? АУБ констатує, що спроба чиновників перекласти на банки відповідальність за відсутність державної валютної політики вже викликає сміх. Сумний. Чи не з космосу Ви, панове? Владний примітивізм вже втомив суспільство”.

Прес-служба
Асоціації українських банків


 

Пошук
НОВИНИ