RSS
23 Жовтень
     
 
Новини АУБ
Представники АУБ та громадських організацій вкладників і позичальників банків шукали спільні шляхи вирішення проблем

27.02.2009

В Асоціації українських банків відбулася зустріч керівництва АУБ з представниками громадських організацій, які представляють інтереси позичальників і вкладників банків. Зустріч проведена за результатами наради керівництва НБУ і комерційних банків, у якій брали участь і представники цих організацій. З боку АУБ у зустрічі взяли участь Президент Асоціації Олександр Сугоняко, перший Віце-президент Володимир Бондар, радник Президента АУБ Олексій Кущ. З боку громадських організацій – голова ГО "За справедливість” Олександр Машир, координатор Антикризової ліги підприємців України Володимир Попов, голова правління ГО “Захист” Артем Клипа, президент ГО “Відродження” Тетяна Кузьміна, голова правління ВГО “Господарі землі” Олена Добровольська, координатори Громадського руху “Ми – Україна” Святослав Шевцов та Віталій Дюкарєв.

Під час зустрічі обговорено ситуацію в банківській системі та економіці країни, проблемні питання неповернення кредитів, заслухано проблеми і пропозиції вкладників і позичальників. Відбулася жвава дискусія та обмін думками.

Як наголосив під час обговорення Президент АУБ Олександр Сугоняко: “У нас є три взаємопов”язані між собою суб”єкти: вкладник – банкір – позичальник. Всі вони опинилися заручниками нинішньої кризи. Усі ці три суб”єкти потерпають від кризи, кожен на своєму рівні несе збитки. Мусимо думати, як захистити всі три сторони. Водночас влада, замість того щоб нести відповідальність за ситуацію в економіці і країні в цілому, зіштовхує нас лобами, перекладаючи свою вину на інших”.

Пояснюючи свою позицію, Президент АУБ підкреслив: “Не банки створили проблеми в економіці України. Навпаки, наша економіка створила проблеми в банківській системі. Через невмілу експортно-імпортну політику влади. Через курс. Через політику стимулювання споживання в борг. Через падіння промислового виробництва тощо. Все це у комплексі спричинило економічну кризу, через яку чимало людей зараз неспроможні повертати кредити. І це проблема не тільки їхня чи банків. Це проблема держави. І вирішуватись вона має на державному рівні, а не банками самотужки. Якщо держава не почне вирішувати цю проблему, якщо кредити не будуть повертатись, банки не зможуть розрахуватись з вкладниками, клієнтами, закордонними кредиторами. Якщо це станеться, настане колапс вітчизняної економіки. Цього допустити ми не вправі”.

За словами Олександра Сугоняка, вихід з кризи треба шукати на всіх рівнях: як на рівні банків та банківської системи, так і, головне, на рівні макроекономічному і політичному. “Адекватною відповіддю можуть бути лише системні, а не локальні рішення. Необхідна концентрація відповідальності влади за вихід економіки країни з кризи”, – відзначив Президент АУБ.

Що стосується проблеми неповернення кредитів, то Президент АУБ підкреслив, що Уряд може надати підтримку позичальникам банків, що отримали валютні кредити і зовсім не спроможні тепер у повній мірі їх обслуговувати (ті, що втратили роботу, у кого можуть забрати останнє житло і т.п.). Зокрема, Уряд може відібрати таких окремих позичальників, що взяли валютні кредити під власні квартири, прорахувати їх річну заборгованість і викупити їх у банків. Це будуть відносно невеликі кошти, але це буде реальна допомога і позичальникам, і банкам. Так само з транспортниками чи іншими.

Як наголосив Президент АУБ: “Це був би реальний крок з боку Уряду і щодо піклування про пересічних громадян, і щодо сприяння відновленню довіри та стабільності у національній банківській системі. Поки що цього немає. Реально Урядом ці питання залишені напризволяще і банки змушені самотужки вирішувати проблеми, в яких опинились і вони, і громадяни, і цілі галузі через недолугу політику влади”. 

За результатами обговорення учасниками зустрічі досягнуто домовленості:

- про створення спільної робочої групи, до якої увійшли представники громадських організацій, АУБ, комерційних банків, і яка займатиметься питаннями проблемних кредитів, по яких держава і уряд могли б взяти на себе частину відповідальності і допомогти людям зі скрутним матеріальним положенням частково розрахуватись з боргами через бюджет; 

- про продовження консультацій у цьому ж складі щодо необхідності персоналізації і консолідації відповідальності влади за вихід країни з економічної кризи.

Пошук
НОВИНИ