RSS
21 Листопад
     
 
Новини АУБ
Суб`єктивізм рейтингових агентств шкодить економічним інтересам та безпеці України

24.02.2009

Асоціація українських банків занепокоєна тенденційними та непрофесійними підходами деяких рейтингових агентств щодо оцінки діяльності банків. АУБ вже висловлювала свою позицію щодо таких дій з боку міжнародних рейтингових агентств. На цей раз в АУБ висловили своє обурення щодо суб”єктивних оцінок та прогнозів, які надала діюча в Україні агенція “Кредит-рейтинг”.

Зокрема, негативну реакцію з боку АУБ викликала заява “Кредит-рейтингу” про погіршення в IV кварталі 2008 р. показників діяльності банків, оцінку яким агентство дає у відриві від загальної ситуації в Україні, без порівняння із темпапами падіння виробництва, ВВП, негативною ситуацією з бюджетом тощо. “В умовах економічної кризи неможна окремо характеризувати ту чи іншу галузь у відриві від загальної ситуації в економіці та країні. Це створює хибне і недостовірне враження про загальний стан цієї окремої галузі. Це тенденційно, непрофесійно і небезпечно для суспільства”, – кажуть в АУБ.

Заявляючи, що “відтік клієнтських ресурсів істотно знизив ліквідність банківських установ”, агентство “Кредит-рейтинг” бере на себе непритаманні їй функції і стверджує, що “дії регулятора щодо стабілізації ситуації на фінансовому ринку не дали змогу вирішити глобальну проблему банківського сегмента відновлення довіри до фінансових установ”. “Це напівправда, яка, як відомо, гірше неправди”, – підкреслив Олександр Сугоняко. “Чи по силам НБУ самому вирішити цю проблему?” – запитує він. В АУБ наголошують, що мова зараз йде про те, щоб зупинити “відтік клієнтських ресурсів”, а не стимулювати його неправдивими заявами.

Що стосується заяви агентства щодо вирішення регулятором, як вони вважають, “глобальної проблеми” відновлення довіри до банків, то, як зазначив Президент АУБ Олександр Сугоняко, ці експерти мабуть не знають, що глобальною проблемою в Україні є не стільки проблема довіри до банків, скільки загальна недовіра до влади, недовіра до економічної політики та ситуації в країні в цілому. “Саме через недовіру до влади і погіршення ситуації в економіці виникли проблеми в банківській системі, а не навпаки. Не банківська система принесла кризу в економіку, а політика принесла кризу в економіку, а та, у свою чергу, у банківську систему та інші галузі господарювання”, – наголошує Президент АУБ.

Ця агенція “очікує подальше погіршення якості активів”, “вимивання грошей з банківської системи”, проблеми з зовнішніми запозиченнями тощо. Як наголосив Олександр Сугоняко: “Це банальність. Усій країні, всьому суспільству треба, щоб не сталося так, щоб зупинити цей негатив, крім, можливо, цієї агенції. Для цього є необхідний потенціал і ресурси. Доречі, щодо зовнішніх запозичень, то, як інформують ЗМІ, вони надходять, здійснюється капіталізація банків тощо. Ситуація складна, але вихід є завжди”.

Президент АУБ порівняв подібні дії агентства з непрофесіоналізмом деяких безвідповідальних лікарів, які знають, що зайві хвилювання хворого здатні погіршити його стан, але всіляко намагаються хворого залякати. Запитання: для чого?

Олександр Сугоняко відзначив, що така діяльність шкодить економічним інтересам та безпеці України, а тому звернувся до банків та їх клієнтів не користуватись послугами подібних рейтингових агентств, оскільки від них у цей час нема ніякої користі.

 

Пошук
НОВИНИ