RSS
23 Жовтень
     
 
Новини АУБ
АУБ наполягає на посиленні механізмів підтримки ліквідності банків через рефінансування НБУ

20.02.2009

Президент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко звернувся до Голови Національного банку України Володимира Стельмаха з обґрунтуванням необхідності посилити механізми підтримки ліквідності банків через рефінансування НБУ. Зокрема, АУБ запропонувала НБУ:

- розширити часові рамки надання кредитів овернайт, при цьому обов’язково зараховувати реальні кошти на коррахунки комерційних банків, що дасть можливість оперативно використовувати їх для розрахунків, а не лише для виконання банками резервних вимог, а також суттєво вплине на зниження вартості міжбанківських кредитів;
- збільшити хоча б до 8 разів на місяць кількість звернень банків за кредитами овернайт незабезпеченими;
- надати можливість пролонгації раніше отриманих банками інших кредитів рефінансування НБУ, передбачивши спрощений порядок оформлення цих операцій.

Обгрунтовуючи необхідність здійснення таких заходів, Президент АУБ в листі до Голови НБУ наголосив, що обсяг депозитів у національній валюті в IV кварталі 2008 року зменшився на 13,7%. У січні 2009 року ця тенденція збереглася – додатковий відтік склав приблизно 15 млрд. грн., або 7,4%. На ринку валютних депозитів: за IV квартал 2008 року відтік депозитів у доларовому еквіваленті склав 8%, у січні 2009 року – ще 2,2%. Залишки на коррахунках банків у IV кварталі 2008 року зменшилися з 24,2 млрд. грн. до 18,6 млрд. грн.

“Все це свідчить про тенденцію зменшення ліквідності банківської системи”, – йдеться у листі Президента АУБ до Голови НБУ.

За словами Олександра Сугоняко, банки самотужки вживають заходи для підтримання ліквідності – скорочуються обсяги активних операцій, у 2008 році досягнутий рекордний за всі попередні роки приріст власного капіталу. Разом з тим, - каже Президент АУБ, - ці заходи не в змозі самостійно перекрити негативні тенденції з відтоку вкладів та стабілізувати ситуацію на банківському ринку. З огляду на це АУБ наполягає на посиленні механізмів підтримки ліквідності банків через рефінансування НБУ.

Прес-служба
Асоціації українських банків

Пошук
НОВИНИ