RSS
22 Листопад
     
 
Новини АУБ
Заява Асоціації українських банків

12.02.2009

Асоціація українських банків із самого початку розгортання в країні девальваційних процесів пропонувала органам державної влади запровадити обов'язковий продаж частини валютної виручки експортерів на міжбанківському ринку як один із необхідних адміністративних заходів збільшення пропозиції валюти і послаблення таким чином тиску на курс гривні. Зокрема така пропозиція була одностайно підтримана учасниками загальноукраїнської наради керівників комерційних банків, що відбулася 26 листопада 2008 року.
Не зважаючи на очевидну доцільність, а точніше – критичну необхідність вжиття такого заходу, його запровадження вкотре заблоковано владними структурами. Чергова спроба відновлення обов'язкового продажу валюти була відхилена 11 лютого поточного року Комітетом з питань фінансів і банківської діяльності Верховної Ради України при розгляді законопроекту № 3585. Інакше, як неприкритим лобіюванням економічних вигод експортерів всупереч інтересам всього суспільства таку позицію назвати не можна. Ігнорування реальних заходів, спрямованих на стабілізацію обмінного курсу гривні, свідчить про повну відсутність у деяких «народних обранців» будь-якої відповідальності за виведення країни із глибокої економічної кризи.
Рішуче засуджуючи безвідповідальність окремих політиків, Асоціація українських банків закликає всі гілки влади до негайних конкретних дій, спрямованих на стабілізацію економіки, її структурну перебудову і відновлення зростання.

 

Пошук
НОВИНИ