RSS
15 Листопад
     
 
Новини АУБ
Представники АУБ та МВФ обговорили шляхи виходу з економічної кризи

02.02.2009

Керівництво Асоціації українських банків зустрілося з керівниками та фахівцями представництва Міжнародного валютного фонду в Україні.

Під час зустрічі постійний представник МВФ в Україні Балаж Хорват повідомив, що завершує свою роботу в Україні. Підкресливши важливість співпраці з АУБ, п.Хорват висловив подяку Асоціації та особисто Президенту АУБ. Представникам Асоціації Балаж Хорват представив свого наступника – Макса Альєра, який відтепер працюватиме постійним представником МВФ в Україні. Як зазначив п.Хорват, Макс Альєр вже 12 років працює в МВФ, має значний досвід роботи на ринках, що розвиваються, до призначення в Україну він працював у Бразилії.

Під час обговорення центральну увагу було приділено стану економіки та банківської системи України, стану валютного ринку. Зокрема обговорено питання обмінного курсу, капіталізації банків, оцінки кредитів та формування резервів з врахуванням реструктуризації тощо.

Висловлюючи свою позицію, представники АУБ наголосили, що законодавство не повинно відображати інтереси лише позичальників: має бути балансування між інтересами позичальників та банків, як інституцій, що оперують коштами вкладників. Також в АУБ наголосили, що всі банки мають класифікуватися лише за принципом платоспроможності чи неплатоспроможності, а не за тим, великі вони, середні чи малі.

Представниками АУБ було наголошено на необхідності зміни порядку встановлення мінімального розміру регулятивного капіталу для банків. АУБ пропонує законодавчо визначити такі вимоги в національній валюті. Також відзначено, що в умовах кризи єдиною підставою щодо вимог збільшення капіталу може бути лише порушення нормативу адекватності, а не його абсолютні розміри. Тому в АУБ пропонують зняти адміністративні вимоги щодо збільшення капіталу для малих і середніх банків.

Відбулась дискусія та обмін думками. Представники МВФ подякували за конструктивне та професійне обговорення, висловивши бажання й надалі продовжувати співпрацю з АУБ.

З боку АУБ у зустрічі взяли участь перший Віце-президент АУБ Володимир Бондар, директор Департаменту з питань нагляду та регулювання банківської діяльності Ірина Самойлова та директор Інформаційно-аналітичного центру Володимир Кучерук. З боку МВФ, окрім Балаж Хорвата та Макса Альєра, у зустрічі брали участь Тордур Олафсон (Yhordur Olafsson) - старший експерт фінансового сектору, управління нагляду за фінансовим сектором,  відділ грошових та капітальних ринків (МВФ, Вашингтон), Надя Рендак (Nadia Rendak) -  юрисконсульт, юридичне управління (МВФ, Вашингтон), Сіджмен Г. де Ранітц (Sijmen H. de Ranitz) - адвокат, компанія De Brauw , Голландія.

Прес-служба
Асоціації українських банків

Пошук
НОВИНИ